Faydaları
Zona Hastalığı Neden Olur ?

Zona Hastalığı Neden Olur ?

Zona hastalığı, deride oluşan zoster virüsünün sinir hücrelerine yerleşmesiyle meydana gelir.Kızarıklık,deride döküntü ve kaşıntı olarak kendini gösterir.Zona hastalığı günümüzde sıkça görülmektedir. Zona hastalığının belirtilerine gelecek olursak: Döküntüler ve kabarcıklardan önce kendinizi yorgun hissetmeye başlarsınız ve ağrılarınız olur ve ateşiniz çıkar.Vücudunuzun herhangi bir yerinde göğsünüzde,belinizde veya yüzünüzde batma yada acı hissedersiniz. Zona bir anda meydana gelmez, […]

Zona hastalığı, deride oluşan zoster virüsünün sinir hücrelerine yerleşmesiyle meydana gelir.Kızarıklık,deride döküntü ve kaşıntı olarak kendini gösterir.Zona hastalığı günümüzde sıkça görülmektedir.

Zona hastalığının belirtilerine gelecek olursak:

Döküntüler ve kabarcıklardan önce kendinizi yorgun hissetmeye başlarsınız ve ağrılarınız olur ve ateşiniz çıkar.Vücudunuzun herhangi bir yerinde göğsünüzde,belinizde veya yüzünüzde batma yada acı hissedersiniz. Zona bir anda meydana gelmez, genellikle 2 güne kadar kendini gösterir.Zona olan bölgeye dokunursanız daha çok acı hissedebilirsiniz.

[reklam1]
[reklam3][reklam3]

Zona hastalığına yakalandığınızda veya belirtileri gözüktüğünde hemen doktora gitmeniz gerekmektedir.Doktor sizi muayene ederek gerekli tedaviyi önerecektir.

İlaç tedavisiyle birlikte kızarıklıklar ve kabarcıklar iyileşmeye başlar.Zona sonrası vücutta bir iz kalabilir.

Zona Hastalığına Bitkisel Çözüm

  • Beyaz lahana yapraklarını iyice ezdikten sonra suyu içilir.
  • Zona olan bölgelere zeytinyağı ile masaj yapılır.
  • Vücut sirkeli su ile yıkanır.

Zona Hastalığına İyi Gelen Yiyecekler

  • Hastalık boyunca her gün 150 gram semiz otunu yoğurtla karıştırarak yiyebilirsiniz.
  • Zona ağrıları içinse günde 2 tane armut yiyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bacak Arası Terlemesi Nedenleri başlıklı makalemizde apış arası, apış arası koku ve apış arası mantar hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM