Faydaları
Zeytinyağının Saça Faydaları

Zeytinyağının Saça Faydaları

Yüzyıllardan bu yana güzellik ve bakım için kullanılan zeytinyağı, sayısız faydasının yanında özellikle cilt ve saç için bir mucize niteliği taşıyor. Daha parlak, daha sağlıklı ve daha yumuşak saçlara sahip olmanın yolu zeytinyağı ile yapılan bakımdan geçiyor. Ancak bunu yaparken, kullandığınız zeytinyağının organik olması önemli. Marketlerde satılan zeytinyağları beklediğiniz etkiyi göstermeyebilir. Siz o paketli ürünleri […]

Yüzyıllardan bu yana güzellik ve bakım için kullanılan zeytinyağı, sayısız faydasının yanında özellikle cilt ve saç için bir mucize niteliği taşıyor. Daha parlak, daha sağlıklı ve daha yumuşak saçlara sahip olmanın yolu zeytinyağı ile yapılan bakımdan geçiyor. Ancak bunu yaparken, kullandığınız zeytinyağının organik olması önemli. Marketlerde satılan zeytinyağları beklediğiniz etkiyi göstermeyebilir. Siz o paketli ürünleri salatalarınızda kullanmaya devam edin, saçınız ve cildiniz için organik zeytinyağlarını tercih edin. Gelelim, zeytinyağının saça bakımına ne gibi katkıları olduğuna…

Zeytinyağının Saça Faydaları

Saç uçları, özellikle yaz döneminde bir hayli kuruyor. Güneş ve denizin de etkisi bunda büyük. Haftada 1 ya da 10 günde 1 uygulayacağınız zeytinyağı bakımı ile daha ilk uygulamadan sonra daha yumuşak saçlara sahip olduğunuzu göreceksiniz. Etkili bir sonuç almak için, saç bakımınızda zeytinyağı kullanımını bir rutin haline getirmelisiniz. Zeytinyağı, kepek problemi ile karşılaşanlar için de etkili bir ilaç niteliğinde. Limon suyu ile karıştırarak saçınıza uygulayacağınız zeytinyağı kürü, saçınızdaki kepeklerin azalarak yok olmasına yardımcı olacak.

zeytinyağının saça
Zeytinyağı saç sağlığı için gerekli olan A ve E vitaminleri açısından oldukça zengindir ve aynı zamanda iyi bir antioksidandır. Dolayısıyla daha genç bir cilt ve daha sağlıklı saçlar için mutlaka kullanılmalıdır. “Saç tipim yağlı, zeytinyağı kullanırsam daha da yağlanır” diye düşünmeyin. Kuru saçlar için 1 saat olan saçta bekletme süresi, yağlı saçlarda 25 dakika gibi bir süreye düşülerek zeytinyağının etkilerinden verim alınabilir. Zeytinyağının saça faydaları arasında ayrıca; saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olması, saçların daha kolay şekil alması ve daha parlak görünmesini sağlaması da yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Doğum Sonrası Depresyon - Depresyondan korunma Yolları başlıklı makalemizde bebek sonrası hüznü, bebek sonrası hüznü nasıl geçer ve doğum sonrası depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/