Faydaları
Zayıflatan Ve Yağ Yakan Bitki Çayları Nelerdir?

Zayıflatan Ve Yağ Yakan Bitki Çayları Nelerdir?

Birçok bitki çayları zayıflamanıza yardımcı olabilir ancak sadece çay içerek, kilo vermenin pek mümkün olmadığını hepimiz biliriz. Ancak diyet yaparken fazla suyun atılması ve metabolizmanın hızlanması için bitki çaylarını takviyelerine ihtiyaç duymaktayız. Bitkisel zayıflama çayları Zayıflatan bitki çaylarının en başında ve ilk sırasında yeşil çay gelmektedir. Yeşil çay; Kafeini ile metabolizmanın çalışmasını hızlandırırken içerdiği antioksidan […]

Birçok bitki çayları zayıflamanıza yardımcı olabilir ancak sadece çay içerek, kilo vermenin pek mümkün olmadığını hepimiz biliriz. Ancak diyet yaparken fazla suyun atılması ve metabolizmanın hızlanması için bitki çaylarını takviyelerine ihtiyaç duymaktayız.

Bitkisel zayıflama çayları

Zayıflatan bitki çaylarının en başında ve ilk sırasında yeşil çay gelmektedir. Yeşil çay; Kafeini ile metabolizmanın çalışmasını hızlandırırken içerdiği antioksidan çeşidi ile vücuttaki yağ oranını azaltarak zayıflamaya yardımcı olmaktadır. Düzenli şekilde yeşil çay içenlerin kilo vermesinin yanı sıra kolesterollerinin de düştüğü uzmanlar tarafından kaydedilmiştir.

En etkili zayıflama çayı

Bir diğer zayıflama çayı ise, pu-erh çayıdır. Pu-Erh çayı; Birçok doktorun zayıflatan çaylar listesinde ilk sırada yer almaktadır. Pu-erh çayının zayıflamaya etkisi ise, sabahları içildiğinde yağ hücrelerini küçültmesini ve uzun dönemde vücuttaki yağ oranını azalttığı için kilo vermede etkili çaylardan birisidir.

Zayıflamak için bitki çayları

Bir diğer zayıflatan bitki çayı ise beyaz çaydır. Beyaz çay; bu çay da, birçok doktor tarafından tavsiye edilen çay olmakla birlikte,gıda yollarıyla vücuda alınan yağın depolanmasını önlemede birebirdir.

Doğal zayıflama çayı

Bir diğer zayıflama çayı ise, yabanmersini çayıdır. Yabanmersini çayı; bu çayın en büyük özelliği kan şekerini dengelemesiyle yemek masasına oturmadan önce açlığınızı hafifletmesinden dolayı tercih edilen çaylar arasındadır.

Yağ yakıcı çaylar

Bir diğer zayıflatan bitki çayı ise zencefil çayıdır. Zencefil çayı; bu çayın en önemli özellikleri mideyi sakinleştirmeye,bulantıyı almaya ve sindirimi kolaylaştırmaya yardımcı olmaktadır. Ayrıca metabolizmayı hızlandırdığı için kilo vermeye yardımcı olmaktadır.

Zayıflamaya ve yağ yakmaya yardımcı olan bu bitki çaylarını aktarlardan ve eczanelerden alabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğum Sonrası Depresyon - Depresyondan korunma Yolları başlıklı makalemizde bebek sonrası hüznü, bebek sonrası hüznü nasıl geçer ve doğum sonrası depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi