Faydaları
Zayıflama Hapları Sağlıklı Mı?

Zayıflama Hapları Sağlıklı Mı?

Günümüz sağlık problemlerinden olan obezite artık 7’den 70’e her yaştaki insanların problemi. Aşırı miktarda yemek yemek, yağ ve şeker oranı yüksek yiyecekler, özellikle çocukların yemeyi tercih ettiği fast food yiyecekler kilo alımını arttırmakta ve insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Biz insanlar çoğu zaman her şeyin en basit yolunu tercih ederiz.Düzenli beslenip spor yaparak kilo vermek yerine […]

Günümüz sağlık problemlerinden olan obezite artık 7’den 70’e her yaştaki insanların problemi. Aşırı miktarda yemek yemek, yağ ve şeker oranı yüksek yiyecekler, özellikle çocukların yemeyi tercih ettiği fast food yiyecekler kilo alımını arttırmakta ve insan sağlığını olumsuz etkilemektedir. Biz insanlar çoğu zaman her şeyin en basit yolunu tercih ederiz.Düzenli beslenip spor yaparak kilo vermek yerine daha kolay yollarla zayıflama peşine düşmekteyiz. Bununla birlikte ilaç firmaları bu sorunun çözümü için farklı markalarda zayıflama hapları üretmekteler. Doğal olduğu öne sürülen bu hapların çoğu sağlık bakanlığından onaylı değildir. Kilo sorunu baş gösteren bu hayatta çoğumuzun aklına şu soru gelmektedir.

Zayıflama Hapları Sağlıklı Mı?

Zayıflama Hapları Neden Zararlı

Piyasada doğal olduğu öne sürülen yüzlerce ilaç markası var. Özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte daha da öne çıkan zayıflama hapları insan sağlığını tehdit ediyor. Ölüm vakalarıyla birlikte satımı azalan bu ilaçlar yaz aylarında tekrar ortaya çıkıyor. Tabi bizi buna iten önemli bir sebep de ünlü yüzlerin reklamlarda baş göstermesi. Bazılarının içinde şeker olan bu hapların çoğu sahtedir. Uzmanlar bu ilaçların bileşenlerinde kimyasal madde bulunduğunu, hatta bu ilaçları kullanmanın ölümcül sonuçlara yol açabileceğini belirtmiştir.

zayıflama hapları

Zayıflama Haplarının Yan Etkileri

Zayıflama hapları bizim beynimizdeki yeme isteğini azaltıp iştahımızı kesiyor ve ancak bu şekilde kilo verimi sağlanıyor. İlacın içinde bulunan maddeler dünyada yasaklanmış ve metabolizmayı hızlandıran maddelerdir. Bu haplar zayıflamakla birlikte birçok yan etkiyi de beraberinde getiriyor.Genel olarak olan yan etkiler, tansiyon yükselmesi, ağız kuruluğu ve kabızlıktır. Ayrıca bu ilaçlar insan psikolojisini bozabilmekte ve depresyonu da beraberinde getirmektedir.

Zayıflama Haplarının Sağlığa Zararları

Diğer yan etkileri arasında, uyku düzensizliği yapıp, böbrek ve kalp sağlığını olumsuz yönde etkilemektedir. Hatta ölümcül kalp krizlerine sebep olabilmektedir. Bu ilaçlar hızlı kilo verimini sağlıyor fakat bu yan etkilerden biri görüldüğünde insanlar verdikleri kiloları tekrar alabiliyorlar.Şişmanlık sorunuyla kısa sürede mücadele etmek mümkün değildir. Sadece ilaç kullanarak kilo vermeyi düşünmek doğru değildir. Tabi ilaçların hiç bir işe yaramadığını da söyleyemeyiz. Uzman bir doktorun kontrolünde kullanılmalıdır. Uzmanların bu konudaki önerisi düzenli spor yaparak ve bir diyetisyen kontrolünde sağlıklı beslenerek, böyle birdenbire mucizevi sonuçlar beklemeden kilo verimini sağlamaktır.

Sağlık Bakanlığı Onaylı Zayıflama Hapları

Kilo verimini hızlandıran bu ilaçlar birçok insanın kullanımına rağmen Amerika’da sağlık bakanlığı tarafından onay görmemiştir. Nasıl olsa her zaman beslendiğim gibi beslenip hem de kilo verebiliyorum deyip bu ilaçları kullanmamanızı öneririz. Yararından çok zararını gördüğünüzde geç kalmış olabilirsiniz. En doğrusu sağlıklı bir şekilde doktor kontrolünde spor ve egzersiz yaparak ve biraz da boğazınızdan kısarak kilo vermek olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kol Sarkmaları Nasıl Giderilir ? başlıklı makalemizde kol sarkmaları için dambıl hareketleri, kol sarkmaları için egzersiz hareketleri ve kol sarkmaları nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi