Faydaları
Yüzünüzde kırışıklığa neden olan önemli faktörler

Yüzünüzde kırışıklığa neden olan önemli faktörler

Yüzünüzde kırışıklığa neden olan önemli faktörler Her bayanın korktuğu ve hep aman Allah’ım dediği bir şey vardır. O da yüzdeki kırışıklıklar. Aynaya baktığımızda bizi derin düşüncelere salan yüz kırışıklıkları her zaman canımızı yakmıştır. Hele ki yaşlanma korkusu yaşayan bayanların korkulu rüyalarında ki yüz kırışıklıkları çoğu zaman depresyona bile biz kadınları itmiştir. Belli bir yaştan sonra […]

Yüzünüzde kırışıklığa neden olan önemli faktörler

Her bayanın korktuğu ve hep aman Allah’ım dediği bir şey vardır. O da yüzdeki kırışıklıklar. Aynaya baktığımızda bizi derin düşüncelere salan yüz kırışıklıkları her zaman canımızı yakmıştır. Hele ki yaşlanma korkusu yaşayan bayanların korkulu rüyalarında ki yüz kırışıklıkları çoğu zaman depresyona bile biz kadınları itmiştir. Belli bir yaştan sonra yüzündeki kırışıklıkları önlemek için kadınlar bazı şeyler yaparlar.  Örneğin estetikle yüzlerini gerdirirler. Ancak yapılan bir araştırmaya göre  bu estetiklerin bir süre sonra yüzdeki mimikleri olumsuz etkilediği beyan edilmiştir. Neden yüz mimiklerinizden olasınız ki ? Mimikler sizi anlatan en önemli unsurlardır. O yüzden yüz mimiklerinize bu eziyeti yapmayın.

Peki yüz kırışıklıkları engellenemez mi ? Her yaşın ayrı bir güzelliği vardır. Bırakında yüzünüz kırışsın. Ama illaki bunu sorun ediyorsanız yüz kırışıklığına sebep olan birkaç önemli faktör sıralayabiliriz. Ancak unutulmamalıdır ki bu sayacağımız faktörlere dikkat ederseniz yüzünüz daha geç kırışabilir.

1.     Yüz üstü uyumak

Yüz üstü yatmayı çok sevenlerdenseniz size üzücü bir haberim var. Yüz üstü yüze baskı yaparak uyumak yüzünüzde ki kırışıkların artmasına sebep olabilir.  Neden mi? Yüz üstü yattığınızda yüzünüze baskı yapar ve yüz hatlarınızın rahat hareket etmesiniz engellemiş olursunuz. Bu da erken yüz kırışıklarınıza sebep olabilir. Yüz kırışıklığını engellemek için  yapmanız gereken bu çok sevdiğiniz yatma şeklinden vazgeçmektir.

2.     Dışarı çıkarken güneş koruyucusu kullanmamak

Yaz dönemini yaşadığımız şu günlerde dışarı çıkıp yanmama ihtimalimiz çok düşük. Güneşin yakıcı etkisini bilmeyen yoktur. Güneşin saldığı zararlı ışınlar yüzünüzü olumsuz şekilde etkiler. Bu sebeple yüzünüzdeki kırışıklıklar artar. Peki bunu nasıl engellerseniz? Tabi ki güneş kremi kullanarak. Uzmanına danışarak satın alıp kullandığınız bir güneş kremiz sizi güneşin zararlı ışınlarına karşı koruyabilir. Ama tabi ki güneş kremi konusunda seçici olun. Her krem sizi güneşin zararlı ışınlarından koruyamayabilir.

3.     Yüzü çok fazla yıkamak

Sürekli yüz yıkayan biriyseniz yüz kırışıklarıyla erken tanışma ihtimaliniz çok yüksek. Eminim çok titiz kadınlarız. Sürekli sudan çıkmayan varlıklardanız. Ama maalesef bu yüzümüzün kırışmasında önemli bir faktör.  Peki yüzü yıkamak neden yüz kırışıklığına neden olur? Yüzümüzü yıkarken bir baskı kurarız. Buda yüzümüzün gerilmesine ve damarların işlevlerinin farklılaşmasına neden olur.  Yüzümüzü günde 2 kere yıkamalıyız.

4.     Aşırı makyaj yapmak

Her şeyin fazlası biliyoruz ki zarar. Makyajın da fazlası yüzünüze zarar verir. Özellikle kullandığınız pudra yüzünüzün erken kırışmasına sebep olur.  Bunun yanı sıra kullanmış olduğunuz makyaj malzemenizin de kalitesi son derece önemlidir. Merdiven altı diye tabir edilen yerlerden alacağınız malzeme sizi hiç beklenmedik sonuçlara itebilir.

5.     Yüz hareketlerinin fazlalığı

Mimik dediğimiz yüz hareketlerinin çok kullanılması yüz kaslarınız yorabilir. Yüz kaslarınızın yorulması erken yüz kırışıklıklarına neden olur.

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Yapabilecekleriniz başlıklı makalemizde siyah nokta bandı, siyah nokta maske ve siyah nokta nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi