Faydaları
Yumuşak ve Tertemiz Bir Cilt İçin Ne Yapılmalı ?

Yumuşak ve Tertemiz Bir Cilt İçin Ne Yapılmalı ?

Her mevsimin kendine has bir cilt kurutma yolu bulunmaktadır. Şöyle ki; Yazın sıcak ile sıvı ve yağ dengesi bozulan derinizde kuruma oluşurken, kışın soğuktan dolayı bu sıvı haznelerinde donma ve çatlaklar ile biten bir kuruma süreci gerçekleşir. Sonbahar mevsiminde rüzgara maruz kalırken, ilkbaharda ise hiç fark edilmeyen toz ve polenlerin cildinize verdiği zararı örnek gösterebiliriz. […]

Her mevsimin kendine has bir cilt kurutma yolu bulunmaktadır. Şöyle ki; Yazın sıcak ile sıvı ve yağ dengesi bozulan derinizde kuruma oluşurken, kışın soğuktan dolayı bu sıvı haznelerinde donma ve çatlaklar ile biten bir kuruma süreci gerçekleşir. Sonbahar mevsiminde rüzgara maruz kalırken, ilkbaharda ise hiç fark edilmeyen toz ve polenlerin cildinize verdiği zararı örnek gösterebiliriz.

Peki, ama bundan nasıl kurtulabilir ve Yumuşak Bir Cilt için ne yapabiliriz?

İşte siz de bu soruyu soranlar arasında iseniz, doğru yerdesiniz demektir. Bu yazımızda Cilt Bakım ve sonrasında Yumuşak bir cilde kavuşmanın yöntemlerine değineceğiz. Gelin birlikte o yöntemlere maddeler halinde göz atalım;

[reklam1]

v  Cildinizin yapısının tespiti sayesinde bakım ürünlerinde ve kür uygulamalarında doğru tercihler yapabilirsiniz.

Banyo sonrasında özellikle bebek yağları ya da vazelin kullanımı ile cildinizi dış etkenlere karşı koruma altına alırken, ıslaklığın sağladığı nemi de vücudunuzda hapsedebilirsiniz. İlk maddede belirttiğimiz cilt çeşidi tespitini gerçekleştirmek koşulu ile elbette. Çünkü yağlı bir cilde sahipseniz, yağ içeren bakım ürünlerinin sizin için bir faydası olmayacaktır.

Yumuşak Bir Cilt için yapılması gerekenler listemizde 3. sırayı; ikili ilişkilerinize öne çıkan yüz ve elleriniz için uygulayabileceğiniz kür uygulamalarını belirlemek almaktadır. Elbette bu kürleri belirtilen sürelerde tekrar ederek devamlılığı sağlamalısınız.

Yumuşak Bir Cilt için bakımın temelini elbette cilt temizliğinin aldığını da sözlerimize bir kez daha eklemek istiyoruz. Özellikle yüzünüze uyguladığınız makyaj malzemelerinin cildinizde yol açabileceği tahribat geri dönüşü olmayacak boyutlara ulaşabilir. Bu yüzden gün sonunda muhakkak surette cilt temizliğinizi gerçekleştirmeli ve bakımınızı gerçekleştirmelisiniz.

Cildinizin en iyi giysiniz olduğunu söyleyenler, inanın çok haklılar… Gereken özen ve değeri göstermelisiniz ona…

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Yapabilecekleriniz başlıklı makalemizde siyah nokta bandı, siyah nokta maske ve siyah nokta nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM