Faydaları
Yumurta(Embriyo) Dondurma İşlemi

Yumurta(Embriyo) Dondurma İşlemi

Yumurtaların dondurularak saklanması, Amerika’dan başlayarak tüm dünyaya yayılan ve üreme yeteneğinin azalmasını engelleyen bir uygulamadır. Kadının ve erkeğin evlenme yaşının artması, bu gibi uygulamalara olan ilgiyi de arttırıyor. Artık kadınlar 20-25 yaş arasında değil, 30-35 yaş aralığında evlenmeyi tercih ediyor, hatta belki de daha geç. Bu durumda da üreme oranının azalmasını engellemek için, yumurtaları dondurmak […]

Yumurtaların dondurularak saklanması, Amerika’dan başlayarak tüm dünyaya yayılan ve üreme yeteneğinin azalmasını engelleyen bir uygulamadır. Kadının ve erkeğin evlenme yaşının artması, bu gibi uygulamalara olan ilgiyi de arttırıyor. Artık kadınlar 20-25 yaş arasında değil, 30-35 yaş aralığında evlenmeyi tercih ediyor, hatta belki de daha geç. Bu durumda da üreme oranının azalmasını engellemek için, yumurtaları dondurmak çok iyi bir fikir gibi görünüyor.

Bugün, henüz anne olmamış birçok anne adayının tercih ettiği bir uygulama olan embriyo dondurma yöntemi, sadece 35 yaş ve üstü kadınlara değil, genç kadınlara da uygulanabiliyor. Genç yaştaki kadınların yumurtalıkları çeşitli hastalıklara bağlı olarak zarar görebiliyor. Bu uygulama, bu tarz durumlar için de oldukça etkili bir yöntem oluyor. Özellikle kemoterapi ve radyoterapi gören kadınların yumurtalarının hasar görmesini engellemek için de bu uygulamalar tercih ediliyor.

Kadının hamile kalmak istediğinde olumlu sonuçlar alma şansını arttıran ve doğurganlığın korunmasını sağlayan yumurta dondurma yöntemini tercih eden kadınların sayısı da her geçen gün artmaya devam ediyor. Sadece Amerika ya da Avrupa’da değil, ülkemizde de sıkça tercih edilen bu yöntemi 35 yaşına kadar yaptırmanız tavsiye ediliyor. Yaşla birlikte yumurtaların kalitesinin de bozulması nedeniyle, 35 yaşına kadar yumurtalarınızı dondurmanızı tavsiye ediyoruz. Bu yöntem, doğurganlığa herhangi bir zarar vermiyor, aksine kadının doğurganlığını korumasını sağlıyor.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi