Faydaları
Yeşil Çay Neden Faydalıdır ?

Yeşil Çay Neden Faydalıdır ?

Yeşil çay her insanın seveceği ve insan sağlığına faydalara olan bir içecektir. Yeşil çayın içerisinde bulunan antioksidan özelliği ile bir çok hastalığa karşı koruma oluşturmaktadır. Ayrıca yeşil çay zayıflamak isteyenler için vazgeçilmezler arasındadır. Zayıflamak isteyen her insana doktorlar tarafından önerilen yeşil çay, kilo verdirme konusunda çok etkili bir içecektir. Yeşil çayın içerisinde bulunan oksidan %45 […]

Yeşil çay her insanın seveceği ve insan sağlığına faydalara olan bir içecektir. Yeşil çayın içerisinde bulunan antioksidan özelliği ile bir çok hastalığa karşı koruma oluşturmaktadır. Ayrıca yeşil çay zayıflamak isteyenler için vazgeçilmezler arasındadır. Zayıflamak isteyen her insana doktorlar tarafından önerilen yeşil çay, kilo verdirme konusunda çok etkili bir içecektir.

Yeşil çayın içerisinde bulunan oksidan %45 oranında iken bu siyah çayda sadece %10 oranındadır. Yeşil çayın faydaları arasında bağırsak ve sindirim sistemini de rahatlamak bulunuyor. Bu çayı içerek vücutta oluşan toksinleri atabilir ve hastalıklar karşısında dirençli olabilirsiniz. Mide’de ki sindirime de faydalı olan çay, uzmanlar tarafından içilmesi önerilmektedir.

Bunun yanında yeşil çayın içerisinde siyah çayın 3’te biri kadar kafein bulunmasına rağmen siyah çay ile aynı enerjiyi verdiği uzmanlar tarafından açıklanmıştır. Yeşil çay yorgunluğu almakta birebirdir. Stresli olduğunuz bir zaman içeceğiniz bir bardak yeşil çay sizi rahatlatacaktır.

Ancak yeşil çayı tüketirken süt ile birlikte tüketmeyin. Sütün içinde ki madde çayın yararlı etkilerini götürmektedir.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi