Faydaları
Yeni Doğan Bebeklerde Yaşanılan Sorunlar

Yeni Doğan Bebeklerde Yaşanılan Sorunlar

Yeni doğan bebek dediniz mi sorunsuz ve koyduğunuz gibi uyuyan, yedirdiğiniz gibi oyun oynayıp çevresine bakan bir bebek beklemeyin elbette. İlk haftanız ne kadar rahat geçecekse, ondan sonraki ilk 3 ay bir o kadar zor ve meşakkatli geçecektir. Bu sebeple hazırlıklı olmalı ve kendinizi her duruma hazırlamalısınız Yeni doğan bebeklerde uyku problemi Genellikle yeni doğan […]

Yeni doğan bebek dediniz mi sorunsuz ve koyduğunuz gibi uyuyan, yedirdiğiniz gibi oyun oynayıp çevresine bakan bir bebek beklemeyin elbette. İlk haftanız ne kadar rahat geçecekse, ondan sonraki ilk 3 ay bir o kadar zor ve meşakkatli geçecektir. Bu sebeple hazırlıklı olmalı ve kendinizi her duruma hazırlamalısınız

Yeni doğan bebeklerde uyku problemi

Genellikle yeni doğan bebekler günün 18 saatini uykuda geçirirler. Eğer emebiliyorsa meme emerken ya da biraz etrafına katıktan hemen sonra uykuya dalacaktır. Sizler geceleri uyuyacak diye sandığınız bebek birden uyanır ve bu sefer ya uyumaya ya da ağlamaya başlar. Aslında bebeğin henüz gündüz ve gece ayrımı yoktur. Bu sebeple gündüz ağladığı gibi gece de uyanıp ağlayabilir. Genellikle kendi sesini duymak için ya da daha çok acıktığı için ağlayacağını unutmayınız.

Bebeklerde Gaz

Bebeklerde gaz denilince herkesin kâbusu birden oraya çıkmış oluyor. Bebek 15 günlük olduktan sonra ortaya çıkan ve yaklaşık 3 ay boyunca devam eden bu gaz problemleri için birçok önlem ve doktor ilaçları kullanılabilir. Özellikle erkek çocuklarında çok daha fazla olan gaz sorunları bazen siz ne kadar dikkat ederseniz edin ve nasıl beslerseniz besleyin ortaya çıkabiliyor. Elinizden geldiğinde her yemek sonrası mutlaka gazını çıkarmasına yardım edin ve onu sadece sizin rahatlatacağınızı asla unutmayın.

Bebekler Neden Ağlar

Peki, karnı tok olan, altı kuru olan bir bebek neden ağlar. Adı üstünde bebek bu. Biraz naz biraz da şaşkınlıktan ağlıyor olması çok normal. Bebek özellikle daha ilk günler girdiği bu dış dünyaya alışamıyor ve anne karnını arayarak da ağlıyor olabilir. Eğer ara ara ağlama varsa çok büyük sorun değil ama bebeğinizin ateşi varsa ya da sürekli hiç durmadan ağlıyorsa başka bir sağlık sorunu olabilir. Bu sebeple doktorunuz ile iletişime mutlaka geçmelisiniz.

Bebeklerde Göbek Bağı Sorunları

Her bebeğin göbek bağları aynı zamanda düşecek diye bir kural yok. Kimi bebek göbeğini 5 günde düşürürken, kimi bebek 10 gün sonrada bu durumu yaşayabilir. Bu konuda endişe etmeyiniz ve eğer doktorunuz pansuman için bir ilaç verdiyse lütfen onu kullanınız. Göbek bağı düştükten sonra da bir miktar kanama olabilirse hiç endişe etmeyiniz. Gayet olabilecek bir durum ile karı karşıyasınız ve bir iki gün içinde kaybolacaktır.

Bir önceki yazımız olan Bebeklerin Göz Rengi Ne Zaman Belli Olur ? başlıklı makalemizde bebeğin göz rengi ne zaman belli olur, bebek göz rengi ne zaman değişir ve bebeklerin göz rengi kaç aylıkken değişir hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi