Faydaları
Yazz Doğum Kontrol Hapı Kullanımı

Yazz Doğum Kontrol Hapı Kullanımı

Yazz hapı genel olarak doktorlar tarafından verilen ve hamile kalmayı önleyen haplar arasında en sık kullanılan ilaçlardan biridir. Elbette sadece gebe kalmayı önlemiyor. Bugün birçok kadına özellikle adet günlerinde dengesizlik ve sorun yaşayanlar için, ya da vücutlarında çok fazla su tutulumu yaşayan bayanlar için ve ayrı zamanda sivilce gibi cilt rahatsızlıklarında da büyük oranda tedavi […]

Yazz hapı genel olarak doktorlar tarafından verilen ve hamile kalmayı önleyen haplar arasında en sık kullanılan ilaçlardan biridir. Elbette sadece gebe kalmayı önlemiyor. Bugün birçok kadına özellikle adet günlerinde dengesizlik ve sorun yaşayanlar için, ya da vücutlarında çok fazla su tutulumu yaşayan bayanlar için ve ayrı zamanda sivilce gibi cilt rahatsızlıklarında da büyük oranda tedavi amaçlı kullanılmasına devam edilmektedir.

Kendi başınıza kullanmamanız gerektiği ve mutlaka doktorlarınız tarafından öneriliyor olması da ayrıca önemlidir. Çok masum gibi görülen bu ilaçlar çoğu zaman bilinçsiz kullanımda tehlike saçarlar.

Yazz İlacını Kullanırken Hamile Kalınır Mı?

Yazz ilacını kullanırken ve düzenli olarak devam ederken gebe kalma şansınız oldukça düşüktür. Sizlerde en az 6 ayda ya da yılda bir kez mutlaka kadın doğum uzmanınıza görünmeli ve gerekli kontrolleri yaptırmalısınız. Düzensiz kullanımlarınız gebe kalmanıza neden olabilir. Günde bir tane içmeyi asla unutmayınız ve günleri atlamadan kullanmayı ihmal etmeyiniz.

yazz 24 + 4

Yazz Kullanmayı Bıraktım Ne Zaman Hamile Kalırım

Yazz doğum kontrol hapını kullanmayı bıraktıktan bir gün sonra dahi olası gebelik durumunuz başlar. Özellikle birçok kadın söylenilenin tam tersine, hapı bıraktığı ay hamile kaldıklarını belirtmektedirler. Elbette herkesin hormon değerleri farklıdır ve değişiklik gösterebilir. Bu sebeple sizler hamile kalmak istediğiniz zaman ilacı kullanmayı kesiniz ve ilk 3 ay içinde gebe kalmaya çalışınız. Aksi bir durumda ise panik etmeden kadın doğum uzmanınıza görünüz ve her şeyin yolunda olup olmadığını öğreniniz.

 

Yazz Hapı Kilo yapar mı?

Doğum kontrol haplarını herkes için aynı etkileri gösterecek diye bir kural yoktur. Yan etkilerinde hafif kilo yapıcı özellikleri bulunsa da bu sizin kendinizi kontrol altına almanız ve bünyenizin durumuna göre farklılık gösterebilir. Bu sebeple korkmadan güvenle kullanabilir ve istenmeyen bir kilo artışı görüldüğünde doktora danışılabilir.

Kürtaj Ya da Düşük Sonrası Kullanımı

Kürtaj ya da düşük sonrası da hamile kalma durumlarınız devam edecektir. Eğer bir gebelik sorunu olmasını istemiyorsanız hemen sonrasında yaz hapını kullanmaya başlayabilirsiniz. Önemli olan asla aksatmadan kullanmak olacaktır. Özellikle telefonunuza alarm olarak kayıt edip unutmamayı sağlayabilirsiniz.

Doğum Kontrol Hapı Kullanılırken Başka İlaç Kullanılır mı?

Doğrum kontrol hapı kullanırken başka bir ilaç kullanmanız gerektiğinde mutlaka doktorunuza doğum kontrol hapı kullandığınızı belirtiniz. Bazı ilaç grupları ile kullanılmaz olan bu doğum kontrol hapları için, doktorunuz size en uyun olanı veriyor olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

3 yorum

  1. Ben bu ilaca yeni başlıcam ama bir türlü anlamdim diğer haklardan çok farklı iki çeşit hap var ve agdetin sürekli olduğunu yaziyorlar

  2. Merhaba ben adetten sonra 3 gun sonra kullanmaya basladim bugun 3 gun oldu iciyorum aksam iliskide korunmadik ilaci kullanmaya devam ediyimmi

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi