Faydaları
Yaz Detoksu Nasıl Yapılır ?

Yaz Detoksu Nasıl Yapılır ?

Yaz geldi ve kendinizi yenilemeye karar verdiniz. Saçlarınızı kestirmek, yeni kıyafetler almak istiyorsunuz. Ancak vücudunuzun da yenilenmeye ihtiyacı var, yaz detoksu ile vücudunuzu  yenilenmeye ne dersiniz?Vücuda çeşitli yollarla giren zararlı maddelerin vücuttan temizlenmesi anlamına gelen detoks, vücutta şişkinlik problemi ve çeşitli hastalıkların oluşumunu engeller. Aslında hepimizin bedenimizi zaman zaman dinlendirmeye ihtiyacı vardır, detoks da bu […]

Yaz geldi ve kendinizi yenilemeye karar verdiniz. Saçlarınızı kestirmek, yeni kıyafetler almak istiyorsunuz. Ancak vücudunuzun da yenilenmeye ihtiyacı var, yaz detoksu ile vücudunuzu  yenilenmeye ne dersiniz?Vücuda çeşitli yollarla giren zararlı maddelerin vücuttan temizlenmesi anlamına gelen detoks, vücutta şişkinlik problemi ve çeşitli hastalıkların oluşumunu engeller.

Aslında hepimizin bedenimizi zaman zaman dinlendirmeye ihtiyacı vardır, detoks da bu noktada devreye girer. Stres ve telaş hayatımızı yönetmeye başladığından beri, önemli hastalıkların sayısında da büyük bir artış yaşandı. İnsanlar stres olmadan yaşayamaz oldular. Günlük koşuşturmanın arasında beslenme şekillerimiz de değişti. İşte tüm bunlar, hayatımızı olumsuz yönde etkiledi, derken, vücudun arındırılması için çeşitli detoks programları geliştirildi.

Vücutta biriken atık maddelerin vücuttan atılması için yapılan detoks, hastalık ve sağlık problemlerine karşı korunmanızı sağlar. Mevsim değişikliğinin yaşandığı şu bahar günleri, detoks için ideal zaman dilimleridir. Yaza, yaz detoksu ile merhaba diyebilir, tüm yaz sağlıklı ve zinde hissedebilirsiniz.

Yaz Detoksu Nasıl Yapılır ?

Yaz detoksunda, önemli olan detoks süresince kötü alışkanlıklarınızı bir kenara bırakmak, sağlıklı besinler tüketmek ve bedeninizi arındırmak. Arındırmak demişken,  vücudun 3%4’ünün su olduğunu düşündüğümüzde, onu arındırmanın en iyi yolu da sudan geçiyor. Vücuttaki zararlı toksinlerin atılmasında önemli bir yardımcı olan su, yaz detoksunun olmazsa olmazlarından.

Yaz detoksunda sigara ve alkol alımı kesinlikle yasak. Vücudunuzu toksinlerden arındırmak için yapacağınız bu detoks programında, daha fazla toksin almak doğru olmayacaktır. Sigara kullanımınızı bırakamıyorsanız, detoks programı süresince minimum düzeye indirmeye çalışın.

yaz detoksu

Yaz detoksunun bir diğer altın kuralı da; beslenme. Detoks süresince işlenmiş besinler, tuzlu gıdalar, şekerli gıdalar, fast food, çerez, gazlı içecek ve hazır tatlılardan uzak durmalısınız. Vücudunuzu zehirleyen yapay katkı maddeleri içeren bu yiyecekler, vitamin ve minerallerden de oldukça uzaktır.

Yaz detoksunda yapmanız gereken, sebze ve meyveleri çiğ tüketmek. Yani besini doğadaki hali ile tüketmek. Hiç işlem görmeyen sebzeler, böylece tüm vitamin ve mineralleri ile tükettiğinizde, sizin için çok daha yararlı olacaktır. Meyvelere gelince, bilinenin aksine meyveleri suyunu sıkmadan tüketmeye özen gösterin. Böylece posasında ki vitaminlerden de bol miktarda yararlanmış olacaksınız.

Detoks yapacaksanız, evinizde mutlaka kefir bulundurmaya özen gösterin. Vücudun temizlenmesini sağlayan kefiri, detoks süresince günde 1 bardak tüketmeniz yeterli olacaktır.

Sebze ve meyveleri farklı renklerden tercih edin. Meyvelere rengini veren maddeler, antioksidan özelliktedir. Bu nedenle, detoks süresince, 6 farklı renkte sebze ve meyve yiyebilirsiniz.

Tüm bu maddeleri 1 hafta boyunca eksiksiz bir şekilde uyguladığınızda, artık vücudunuz zararlı maddeler ve toksinlerden arınmış olacak. Böylece siz de yaza daha zinde, enerjik ve formda gireceksiniz.

Bir önceki yazımız olan Kilo Alma ile Mücadele Etmenin Yolları başlıklı makalemizde aşırı kilo, aşırı kilo sorunu ve çok kilo alıyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/