Faydaları
Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullanımı

Yasmin Doğum Kontrol Hapı Kullanımı

Yasmin ilacı hem kadınlarda gebe kalmayı önleyen bir ilaç hem de aynı zamanda farklı etkileri de olan ve farklı rahatsızlıklarda da kullanılmak üzere kadınlara doktorları tarafından verilen ilaçlardan biridir. Akne ve sebore Hormonsal bozukluklardan dolayı vücutlarda yapılan ödemler için ve aynı zamanda kadının regl rahatsızlıkları içinde doktorlar tarafından hastaya verilebilir. Hangi durumlarda doğum kontrol hapı […]

Yasmin ilacı hem kadınlarda gebe kalmayı önleyen bir ilaç hem de aynı zamanda farklı etkileri de olan ve farklı rahatsızlıklarda da kullanılmak üzere kadınlara doktorları tarafından verilen ilaçlardan biridir.

Akne ve sebore

Hormonsal bozukluklardan dolayı vücutlarda yapılan ödemler için ve aynı zamanda kadının regl rahatsızlıkları içinde doktorlar tarafından hastaya verilebilir.

Hangi durumlarda doğum kontrol hapı kullanılmaz

Öncelikle sizler doktorunuza başvurduğunuzda ve doğum kontrol olarak bir yöntem arzu ettiğinizde size verilecek olan yasminden önce doktorunuza var olan tüm rahatsızlıklarınızı söylemelisiniz. Özelikle

Beyin damarları konusunda rahatsızlık yaşayanlar

Atardamar ve toplardamar pıhtılaşmaları ve rahatsızlıkları yaşayanlar

Kan damarları ve kalp rahatsızlığı olanlar

Şeker hastalığı ve herhangi kalıcı ve genetik rahatsızlıklarınızı doktorlarınız ile mutlaka paylaşınız.

Yasmin Tablet Kullanım Şekli 

Sizler içinde bulunan çizelgeye hareket edecek ve ilacı günde bir adet alacaksınız. 12 saatten uzun süreli alımlarımızda gebelik ihtimalinizin olduğunu asla unutmayınız. Asla haftalık ya da birkaç günlük almayınız. Her güm düzenli olarak kullanmalısınız. Bunun için düzenli bir sistem kurmalı ve asla içmeyi unutmadığınıza emin olmalısınız. 12 saat geçtikten sonra iki adet birden içmeniz pel fayda etmeyecektir ve hamile kalma şansınız olabilir.

12 saat geçtikten sonra iki adet birden içmeniz pek fayda etmeyecektir ve hamile kalma şansınız olabilir.

yasmin kullanımı

 Kısırlık yapar mı?

Halk arasına çok yanlış olan bu yargılar maalesef halen çok büyük inançlar ile devam etmektedir. Bu gibi doğum kontrol hapları sadece kullandığınız dönemlerde sizi gebelikten korur ve bıraktığınız an gebe kalma durumları yaşanabilir. Elbette her bünye farklı olduğu için ilaç kullanımı sonrası hemen hamilelik oluşmaya bilir ama bu süreç çok fazla değildir. Ortalama 3 ay içinde vücut değerleriniz eskisine dönecek ve artık gebe kalma şansınız çok yükseklere çıkacaktır. Eğer halen gebe kalamıyorsanız mutlaka doktorunuz ile görüşmeli ve hareket etmelisiniz.

Kullanıcı Yorumları

Yasmin kullanıcı yorumları arasında oldukça olumlu sonuçları görüyoruz. Genellikle kullanılan bir marka olması sebebi ile bugün günümüzde yüzbinlerce kadın, gebe kalma sorunlarını yasmin hapları ile çözüyor ve büyük bir düşünceden kurtulmuş oluyorlar.

İlaca ara verebilir miyim?

Bu doğum kontrol hapına elbette ara verebilirsiniz ama gebe kalma sürecin tekrar aktif olarak işlediğini unutmayınız. Daha sonraki dönemlerde tekrar düzenli bir şekilde kullanım yaparak sil baştan alabilirsiniz.

Yasmin tablet fiyatı 25 TL dir

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/