Faydaları
Yapay Solunum Nasıl Yapılır ?

Yapay Solunum Nasıl Yapılır ?

Yapay Solunum Solunum, herhangi bir nedenle güçleşir, yavaşlar veya durursa yapay solunum yapılarak vücudun oksijen ihtiyacı sağlanır. İlk yardımcı tarafından yaptırılan solunuma yapay solunum denir. Yapay solunum, ambu cihazı veya mekanik solunum cihazlarıyla da yapılır. Kazazedenin genel durumu ve solunumuna göre değişik yöntemlerle yapay solunum yapılır. Yapay solunum, tekniğine uygun olarak, zamanında ve etkili bir […]

Yapay Solunum

Solunum, herhangi bir nedenle güçleşir, yavaşlar veya durursa yapay solunum yapılarak vücudun oksijen ihtiyacı sağlanır.

İlk yardımcı tarafından yaptırılan solunuma yapay solunum denir. Yapay solunum, ambu cihazı veya mekanik solunum cihazlarıyla da yapılır.

Kazazedenin genel durumu ve solunumuna göre değişik yöntemlerle yapay solunum yapılır. Yapay solunum, tekniğine uygun olarak, zamanında ve etkili bir şekilde yapılırsa vücudun oksijen ihtiyacı sağlanır. Yapay solunum, kazazedenin tekrar kendi kendine solunuma başlamasını da sağlar.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. hayat kurtarmak amacıyla solunumu durmuş kişiye yapay solunum ve kalp masajı şeklinde yapılan müdahaleye temel yaşam desteği deniyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi