Faydaları
Vitaminlerin Sağlık Açısından Önemi

Vitaminlerin Sağlık Açısından Önemi

İnsan sağlığının gizli mimarları vitaminlerdir desek yanılmış olmayız. Cilt sağlığından, iç organlara, kanserle mücadeleden, kış aylarında hastalıklardan korunmaya kadar pek çok alanda vitaminlerin görülmez bir faydası olduğunu söyleyebiliriz. Vitamin kelimesinin Latincesi de bizim bu tezimizi güçlendirircesine “hayat” anlamına gelmektedir. Eksikliğinde çok ciddi sorunların ön plana çıktığı için tüm vitaminlerin düzenli olarak vücuda alınması gerekmektedir. Ayrı […]

İnsan sağlığının gizli mimarları vitaminlerdir desek yanılmış olmayız. Cilt sağlığından, iç organlara, kanserle mücadeleden, kış aylarında hastalıklardan korunmaya kadar pek çok alanda vitaminlerin görülmez bir faydası olduğunu söyleyebiliriz. Vitamin kelimesinin Latincesi de bizim bu tezimizi güçlendirircesine “hayat” anlamına gelmektedir.

Eksikliğinde çok ciddi sorunların ön plana çıktığı için tüm vitaminlerin düzenli olarak vücuda alınması gerekmektedir. Ayrı ayrı olarak incelendiği zaman vitaminlerin pek çok faydası olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Hastalıklarla mücadele edilmesi için vitaminlerden yararlanmak gerekmektedir. Vitaminler karbonhidratlar da olduğu gibi vücudumuzda yakılmaz ve kalori olarak fayda sağlamaz. Onun yerine kan dolaşımına katılarak vücudumuzun ihtiyacı olduğu alanlarda kullanılmasını sağlamaktadır. Vitaminler vücutta depolanır bir kısmı ise depolanmadan atılır. Depolanan vitaminler yağda eriyen vitaminlerdir. Bu vitaminler A, D, E ve K vitaminleridir. Suda eriyen vitaminler ise vücutta depolanmadığından dolayı daha sık alınması gerekmektedir. Beslenme periyodunuzu bu duruma uygun olarak değiştirirseniz daha sağlıklı bir yaşam kazanırsınız. Vitaminler kısmında vitaminlerin özelliklerini eksikliğinde nasıl hastalıkların görüldüğünü ve vitaminler ile ilgili en son haberleri dile getireceğiz. Aynı zamanda hangi vitaminin hangi vitamin ile birlikte alınması gerektiğine de değineceğiz.

Örnek olarak göz sağlığı söz konusu olduğu zaman A vitamini ile E vitamini birlikte alarak daha sağlıklı gözlere sahip olabilirsiniz. Bilinmeyen püf noktalarını da internet adresimizde takip ederek hangi vitaminin nasıl alınması gerektiğini ve hangi üründe hangi vitaminin yer aldığına da detaylı olarak değineceğiz.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi