Faydaları
Uyku Getiren Yiyecekler Nelerdir

Uyku Getiren Yiyecekler Nelerdir

Uyku getiren yiyecekler denilince aslında sizi rahatlatan ve kaslarınızı gevşeten gıdalar olarak algılama yapabilirsiniz. Özellikle zor uykuya dalanlar için ya da uyku probleminin her türlüsünü yaşayanlar için önerilen bu gıdalar oldukça katkı sağlıyor ve kişilere daha sağlıklı bir uyku süreci hazırlamaya yardımcı oluyor. Uyku Getiren Yiyecekler Ayran Uyku getiren yiyeceklerin en başında herkesin çok iyi […]

Uyku getiren yiyecekler denilince aslında sizi rahatlatan ve kaslarınızı gevşeten gıdalar olarak algılama yapabilirsiniz. Özellikle zor uykuya dalanlar için ya da uyku probleminin her türlüsünü yaşayanlar için önerilen bu gıdalar oldukça katkı sağlıyor ve kişilere daha sağlıklı bir uyku süreci hazırlamaya yardımcı oluyor.

Uyku Getiren Yiyecekler

Ayran

Uyku getiren yiyeceklerin en başında herkesin çok iyi bildiği Ayran ve yoğurt ikilisi gelir. Özellikle gece yenilen ve içilen bu gıdalar kişide rahatlama sonrası uykuyu getirir. Yani asla hurafe ya da öylesine söylenilen bir söz değildir. Bu durumu birçok kişinin çok yakinen yaşaması ise en doğal anlardan biridir.

Ilık süt

Ilık süt hem zihnin yatışmasından dolayı hem de içinde bulunan birleşimlerden dolayı kişiyi daha kolay uyku sürecine hazırlamayı başarıyor. Genellikle ılık olarak geceleri bir bardak içmeniz daha rahat uykuya dalmanızı sağlayacaktır.

Muz

Çok bilinmese de, bazı kaynaklarda muzun en iyi uyku getiren ürünlerin içinde ilk sırayı aldığını görüyoruz. Özellikle çok iyi bir yatıştırıcı olan muz sizlere iyi bir uyku öncesi terapisi gibi gelecektir.

uyku getiren yiyecekler

Patates

Az bir miktarda yiyeceğiniz patateste size kolay uyku olarak geri dönecektir. İçinde bulunan Tripofan sayesinde dengelerinizi sağlar ve uykuya geçişi kısaltır.

Bal

Her ne kadar birçok kişi bilmese de bal da çok iyi bir uyku getiren gıdaların başlında gelecektir.  Özellikle muz ve süt ile karıştırdığınızda atam bir uyku öncesi rahatlığı yaşayabilirsiniz.

Uyku getiren yiyecekler ile ilgili söyleyeceklerimiz bu kadar, bu besinler ile de uykunuz gelmiyorsa aile hekiminize başvurabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Aslinda uyku bozukluğunun baslıca sebepleri stres kaygı asidi sevinç üzüntü gibi psikojik hastaliklardir. Bu yazan yiyecek ve içecekler derdimize derman değilse doktora başvurmak da büyük fayda var.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi