Faydaları
Tüp Bebek Tedavisi Süreci

Tüp Bebek Tedavisi Süreci

Tüp bebek tedavisi süreci demek aslında tedavi yöntemini küçümsemek ve azımsamak olarak görülebilir. Çünkü konu hakkında binlerce soru sormak mümkündür. Ancak konuya kısaca açıklamak için çok merak edilen sorular içinden 9 tanesini cevaplamaya çalışacağız. Tüp Bebek Tedavisi Süreci Tüp bebek tedavisi süreci  konusundaki birinci sorumuz akraba olan çiftlerin tüp bebek tedavisinde sorunla karşılaşıp karşılaşmayacağı. Yöntem sadece […]

Tüp bebek tedavisi süreci demek aslında tedavi yöntemini küçümsemek ve azımsamak olarak görülebilir. Çünkü konu hakkında binlerce soru sormak mümkündür. Ancak konuya kısaca açıklamak için çok merak edilen sorular içinden 9 tanesini cevaplamaya çalışacağız.

Tüp Bebek Tedavisi Süreci

Tüp bebek tedavisi süreci  konusundaki birinci sorumuz akraba olan çiftlerin tüp bebek tedavisinde sorunla karşılaşıp karşılaşmayacağı. Yöntem sadece laboratuvar ortamında yumurtayı döllemeyi sağlar, yumurta rahime yerleştirildikten sonra normal hamilelik süreci işler. Bu nedenle akraba olan çiftlerin çocuk sahibi olmada yaşayabilecekleri sorunlar tüp bebek tedavisinde de görülecektir. Embriyo hücrelerinin transfer zamanı sorusu ise doktor kararına göre 2-6 gün olması gerektiği şeklinde cevaplanabilir. Üçüncü soru ve cevap yumurtalıklarda kist olması durumu. Kist 3 milimetreyi geçmemişse tedavi devam edebilir, ileri boyuttaki bir sorunda ise iptal edilebilir. Sonraki cevabımız çok kilolu olmanın tedaviyi etkileyip etkilemediği hakkında. Kilo boy oranı 30 kg/m2 üzerinde olan kişilerin tüp bebek tedavisinde olumsuzluklarla karşılaşması mümkündür.

Tüp Bebek Tedavisi Süreci

Tüp bebek tedavisi süreci konusunu yarılayacağımız beşinci soru ve cevabı yöntemdeki hamileliğin normal hamilelik ile farkı. Yöntemde erken doğum ve düşük ihtimallerini önlemek için ilaç kullanılması dışında bir fark yoktur. Tüp bebek tedavisinde tespit edilen polip ve miyomların tedavi sürecini olumsuz etkileyebilecekleri ve öncesinde ameliyatla alınmalarının uygun olacağını söylemek sıradaki cevabımızı olacaktır. Yedinci cevabımız genetik tanı yapmak amacıyla kullanılan biyopsi yönteminin uzman doktor tarafından yapılması halinde sakıncası olmayacağıdır. Erkeklerin sperm hücresi bulunmaması durumunda TESE olarak bilinen yöntemle sperm hücresi üretilebileceğini bildirmek sekizinci ve bu sorunu yaşayan kişileri sevindiren bir cevap olacaktır. Son olarak birden fazla sayıda sperm hücresi alınmasından bahsetmek gerekir. Bu şekilde tedavinin başarı oranı ciddi şekilde artırılmaktadır, sağlık açısından da bir zararı yoktur.

Bir önceki yazımız olan Kan Şekeri Düşmesi Nedir ? başlıklı makalemizde kan şekeri ani düşmesi, kan şekeri düşmesi değerleri ve kan şekeri düşmesi nasıl anlaşılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/