Faydaları
Tel Toka İle Kısa Ve Uzun Saç Düzleştirme Yöntemi

Tel Toka İle Kısa Ve Uzun Saç Düzleştirme Yöntemi

Tel Toka İle Kısa Ve Uzun Saç Düzleştirme Yöntemi   Hemen hemen her bayan saçlarının göz alıcı ve etkileyici olmasını kendine amaç edinir. Bunun için hem kuaför vasıtasını hem de ev araçları ile yöntemler geliştirerek saç bakımı ve onarım işlemlerini gerçekleştiremeye çalışır. Ancak saçlarına önem verip özen gösteren bayanlar bir yandan da uğraştıkları bu özeni […]

Tel Toka İle Kısa Ve Uzun Saç Düzleştirme Yöntemi

 

Hemen hemen her bayan saçlarının göz alıcı ve etkileyici olmasını kendine amaç edinir. Bunun için hem kuaför vasıtasını hem de ev araçları ile yöntemler geliştirerek saç bakımı ve onarım işlemlerini gerçekleştiremeye çalışır. Ancak saçlarına önem verip özen gösteren bayanlar bir yandan da uğraştıkları bu özeni fön çekme işlemi ile git gide yıpratmaktadır. Öyle ki fön de saçların hem kurumasına hem kırılmasına hem de yanmasına neden olur. Bu da evde doğal yöntemler kullanarak saç düzleştirme ve şekillendirme ile ilgili alternatifler doğrulmasına neden olmaktadır. Aşağıdaki yazımızda bu konu ile ilgili küçük dokunuşlar anlatılacaktır.

tel toka ile saç düzleştirme
tel toka ile saç düzleştirme

Fönsüz Saç Düzleştirmenin Yolu

Her saçta yakıcı ve hasar verici bir iz bırakan fön ile saç düzleştirmek yerine farklı bir yol bulunmaktadır. Saçımı düzleştirmek istiyorum, diyen bayanların dikkat etmesi gereken bu hususun küçük ama etkili çözümü bulunmaktadır. Böylelikle saçları yatıştırmak, düzleştirmek ve istenilen şekle sokmak mümkündür. Çok uzun yıllardan beri bugüne uzanan fönsüz saç düzleştirmenin yollarından biri tel toka kullanmaktadır. Oldukça küçük ve sıradan görünseler bile bu tel tokaların saç düzleştirme işlevleri hayli büyüktür.

 

Tel Toka Kullanarak Saç Düzleştirmenin Yöntemleri

Aşağı yukarı çoğu bayan saçlarının dümdüz görünmesini ister ve bunun için çok sayıda şey dener. Ancak bu şeyler her zaman faydalı unsurlar olmayabilir. Bu nedenle de saça zarar vermektedir. Bu duruma neden olan olumsuzlukları ortadan kaldıran araştırmalar sonucunca farklı bir yöntem bulunmuştur. Bu yöntem tel toka ile saç düzleştirme yöntemidir.

Evde Tel Toka ile Saç Düzleştirmek

  • İlk olarak saçlarınızı her zamanki gibi yıkayın ve yatışmasını sağlayın.
  • Havlu dışında başka bir araçla saçlarınızı kurulayarak saçlarınızın elektriklenmesine neden olmayın.
  • Suyunu akıttığınız saçlarınızın güzel bir tarayın.
  • Saç nemlendirici bir kremi saçlarınıza eşit bir şekilde yayın.
  • Saç bakım yağı kullanarak saçlarınızı dörde ve altıya ayırın.
  • Ayırdığınız saça önce krem sonra yağ sonra da tel toka geçirmelisiniz

Gece boyunca tel tokları yerinden oynatmadan yatarsanız, saç düzleştirme işleminiz gerçekleşmiş olur.

tel toka ile saç düzleştirme
tel toka ile saç düzleştirme

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Yapabilecekleriniz başlıklı makalemizde siyah nokta bandı, siyah nokta maske ve siyah nokta nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/