Faydaları
Suda Doğum Nasıl Yapılır ?

Suda Doğum Nasıl Yapılır ?

Suda doğum yaygın olarak dünyanın birçok yerinde kullanılmaya başlanmıştır. Anne adaylarının daha rahat bir şekilde doğum yapması için suda doğum iyi bir yöntemdir. Ülkemizde pek fazla tercih edilen bir yöntem değildir. Suda doğum kasların gevşemesi ile daha rahat olmaktadır. Doğum sırasında hemşire ve doktorunda olması nedeniyle bu şekilde doğum riskleri olmayan bir yöntemdir. Bebek anne […]

Suda doğum yaygın olarak dünyanın birçok yerinde kullanılmaya başlanmıştır. Anne adaylarının daha rahat bir şekilde doğum yapması için suda doğum iyi bir yöntemdir. Ülkemizde pek fazla tercih edilen bir yöntem değildir. Suda doğum kasların gevşemesi ile daha rahat olmaktadır. Doğum sırasında hemşire ve doktorunda olması nedeniyle bu şekilde doğum riskleri olmayan bir yöntemdir. Bebek anne karnında da suda olduğundan rahatlıkla dışarı çıkmaktadır. Bebek için travmatik bir yöntem değildir. Anne adayının ılık su içinde kan akışı artar ve bu sayede bebek daha fazla oksijen alır.

Suda Doğum Nasıl Yapılır ?

Suda doğum normal doğumlara göre 3-4 saat daha kısa sürmektedir. Bu yöntem sonrasında bebeklerin emzirilmesi daha kolay gerçekleştirilir. Bu doğum yönteminde anne adayı ılık suyun içine konulur ve rahatlar. Kaslar gevşer ve dokular genişler bu sayede doğum yapmak daha kolaylaşır. Bu yöntem iki şekilde uygulanabilir. Anne adayı ağrıların başlaması ile suya alınır ve doğum zamanı ameliyathaneye alınır ya da doğumun tamamı suda gerçekleştirilir. Bu yöntemler arasında tercih yapmak anne adayınındır.

suda doğum

Suda doğum anne adayları içinde rahatlık sağladığı için tercih edilmektedir. Bebek içinde riskleri olmaması nedeni ile de tercih edilen bir yöntemdir. Uygun koşullar sağlanması halinde doğum kısa sürede gerçekleşecek ve anne bebeğini kucağına alabilecektir.

Suda doğum son yıllarda ülkemizde sıklıkla tercih edilmeye başladı.Günümüzde bir çok özel hastane suda bebek doğumu işlemini gerçekleşmektedir.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/