Faydaları
Sonbahar Yorgunluğu Nasıl Geçer ?

Sonbahar Yorgunluğu Nasıl Geçer ?

Sonbahar, hemen hepimizin hüzünlü hissettiği, üzerimizde bir yorgunluk taşıdığımız bir mevsimdir. Oysa sonbaharın o havası değil, yaza veda etmenin hüznüdür bu. Bu havalar aynı zamanda en çok grip ve soğuk algınlığı ile karşılaştığımız havalardır. Bu da, sonbahar yorgunluğu adı verdiğimiz bir yorgunluk, halsizlik hissine neden olur. Peki, sonbahar yorgunluğu nasıl geçer? Havaların soğumaya başladığı sonbahar […]

Sonbahar, hemen hepimizin hüzünlü hissettiği, üzerimizde bir yorgunluk taşıdığımız bir mevsimdir. Oysa sonbaharın o havası değil, yaza veda etmenin hüznüdür bu. Bu havalar aynı zamanda en çok grip ve soğuk algınlığı ile karşılaştığımız havalardır. Bu da, sonbahar yorgunluğu adı verdiğimiz bir yorgunluk, halsizlik hissine neden olur. Peki, sonbahar yorgunluğu nasıl geçer?

Havaların soğumaya başladığı sonbahar günlerinde, üzerinizde bir yorgunluk hissediyorsanız, o zaman önerilerimize kulak vermenizi tavsiye ediyoruz. Yazın verdiği pozitif etkinin azalması ile birlikte, sonbahar aylarında daha yorgun, daha halsiz ve daha stresli hissediyor olabilirsiniz. Genellikle evde oturmayı tercih ettiğimiz sonbahar günlerinde, tüm günü evde geçirmek, daha da halsiz ve yorgun hissetmenize neden olabilir.

Bu aylarda hissettiğiniz yorgunluğu üzerinizden atmak için vitamin takviyelerinden yardım alabilirsiniz. Güç verici bitki ve meyve çayları da yardımınıza koşacaktır. Ayrıca yorgunluk ve halsizlik hissinden kurtulmak için, günde 1-2 ufak kare bitter çikolataya izin var. Tabi çikolatanın gerçek bitter çikolata olması gerekiyor. Çikolata, mutluluk hormonu salgılanmasını sağladığı için, sonbahar yorgunluğunu da engelliyor.

Hormonal dengeniz, sonbahar ve ilkbaharın başlarında geçiş evresinde olduğu için, vücudunuz savunmasız olabilir. Bu da daha halsiz ve yorgun hissetmenize neden olur. Siz de sonbahar yorgunluğu nasıl geçer diyorsanız, bu aylarda açık havada ya da fitness salonlarında spor yapmaya başlayabilirsiniz. Yürüyüş ve koşu yapmak, bahar aylarının verdiği yorgunluk ve halsizlik hissinden kurtulmanıza yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/