Faydaları
Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Yapabilecekleriniz

Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Yapabilecekleriniz

Özellikle yağlı ve karma cilt tipine sahip bayanların başının sürekli dertte olduğu siyah noktalar, cilt güzelliğine gölge düşürmek için yeterli oluyor. Cilt gözeneklerinin tıkanması ile meydana gelen siyah noktalardan kurtulma da, kimi zaman sandığınız kadar kolay olmayabiliyor. Özellikle gözeneklerin geniş olduğu ve iyi temizlenmeyen ciltlerde sıklıkla görülen bu cilt problemi, özellikle makyajını temizlemeden yatağa giren […]

Özellikle yağlı ve karma cilt tipine sahip bayanların başının sürekli dertte olduğu siyah noktalar, cilt güzelliğine gölge düşürmek için yeterli oluyor. Cilt gözeneklerinin tıkanması ile meydana gelen siyah noktalardan kurtulma da, kimi zaman sandığınız kadar kolay olmayabiliyor. Özellikle gözeneklerin geniş olduğu ve iyi temizlenmeyen ciltlerde sıklıkla görülen bu cilt problemi, özellikle makyajını temizlemeden yatağa giren hanımlarda daha sık görülüyor.Siyah noktalardan kurtulma için neler yapılmalı ?

Siyah Noktalardan Kurtulma Yolları

Çeşitli cilt maskeleri, peeling ve tariflerle siyah noktalardan kurtulma mümkün. Evinizde bulunan malzemelerle hazırlayabileceğiniz yoğurt ve domates maskeleri, siyah noktalardan kurtulmanıza yardımcı olacak. Onun yanı sıra, eczanelerde satılan siyah nokta bantları ile de, bu cilt probleminden kurtulabilirsiniz. Ancak, siyah noktalardan geçici olarak değil, uzun vadeli olarak kurtulmak istiyorsanız, cilt temizliğinizi mutlaka düzenli yapmanız gerektiğini unutmayın.

Yüz yıkama işleminizi yaptıktan sonra, cildinizi ve gözeneklerinizi tonik yardımı ile sıkılaştırmadığınız takdirde, yıkama işleminde açılmış gözenekleriniz açık kalacak ve kir ve tozlara karşı açık hale gelecek. Kir ve toz ile dolan gözenekler de, siyah nokta oluşumuna davetiye çıkaracak. Bu nedenle, günlük cilt bakımınızda, yüz yıkama işleminden sonra mutlaka tonikleme ve ardından da mutlaka nemlendirme işlemlerini de uygulamanız gerekiyor.

Siyah Noktalardan Kurtulma

Siyah noktalardan kurtulma için maskeler

Elma sirkesi, yoğurt ve çeşitli doğal malzemelerle hazırlayacağınız siyah nokta maskeleri, ekonomik ve kolay yoldan siyah noktalardan kurtulmanızı sağlayacak. Gözeneklerinizi sıkılaştırmanıza yardımcı olacak kolay maskeleri evinizde hazırlayarak, kısa sürede siyah noktalara tamamen veda edebilirsiniz. Cildin fazla yağlanmasına bağlı olarak ortaya çıkan siyah noktalar ve sivilcelerin baş düşmanı olan yulaf, oldukça ideal bir maske malzemesidir. Yulaf ezmesi maskesini evde hazırlamak da oldukça kolay. Cilt gözeneklerinizdeki kirleri temizleyerek, gözeneklerin temizlenmesini ve cildinizin arınmasını sağlayan yulaf ezmesi maskesini cildinizde, ortalama 15-20 dakika süre ile bekletmeniz yeterli olacaktır.

Yulaf ezmesi maskesinin yanı sıra, elma sirkesi de siyah noktalardan kurtulma için doğru bir üründür. Gözeneklerin sıkılaşması ve temizlenmesi için iyi bir yardımcı olan elma sirkesi, sivilcelerin renklerinin  açılmasına ve belirginliklerinin azalmasına da yardımcı olacak. Sulandırarak, cildinize pamuk yardımı ile, tonikleme işlemi yaparak uygulayacağınız elma sirkesi, özellikle t bölgesi ve burun bölgesinde bulunan siyah noktalardan kurtulmanızı sağlayacak. Bu işlemi her gün tekrarlayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/