Faydaları
Şişkinliği Giderecek Sebzeler Nelerdir ?

Şişkinliği Giderecek Sebzeler Nelerdir ?

KUŞKONMAZ Bu sebze çok az kalori (100 gramında 24) ve yüksek lif içerdiğinden (250 gramda 2gram) bağırsak fonksiyon düzenlenmesine ve tokluk duygusunu artırmaya yardımcı olur. Onlar potasyum (236 miligram) ve saponin açısından zengin oldukları nedeniyle aynı zamanda kışın getirdiği su tutması durumunda yararlıdır: diüretik etkisi ve temizlik garantilidir. Kullanım talimatları. Bu sebzeyi buzdolabından dışarıda bir […]

KUŞKONMAZ

Bu sebze çok az kalori (100 gramında 24) ve yüksek lif içerdiğinden (250 gramda 2gram) bağırsak fonksiyon düzenlenmesine ve tokluk duygusunu artırmaya yardımcı olur. Onlar potasyum (236 miligram) ve saponin açısından zengin oldukları nedeniyle aynı zamanda kışın getirdiği su tutması durumunda yararlıdır: diüretik etkisi ve temizlik garantilidir.

Kullanım talimatları. Bu sebzeyi buzdolabından dışarıda bir gün, buzdolabında en fazla yedi gün tutmak olur. Hala bir kaç gün daha tutmak için nemli bir bezle sararak buzdolabından tutmak olur.

TURP

100 gram başına sadece 11 kalori ile az kalorili sebzeler arasındadır. Bu sebzeler, karakteristik kırmızı renkleri ile B ve C vitamini ve demir kaynağıdır. Bunlar, karaciğer ve safra kesesi aktivitesini uyarmak için yararlıdırlar. Çünkü diüretik ve depurative özellikleri vardır.

Kullanım talimatları. Uzun sürelik tutmak için bunu deneyin: Kabuğunu soyun, rendeleyin ve limon suyu ile karıştırarak tutun.

HİNDİBA (ACI MARUL)

Bu sebze su tutma durumunda çok yararlı, idrar söktürücüdür, sindirim ve potasyum açısından zengindir ve düşük enerji alımına sahiptir. Diğer önemli özelliği: kabızlığa karşı mücadelede iyi olan inulin adlı bir fiberin varlığıdır. Aynı zamanda bu sebze tokluk hissi verir ve bağırsak florasının dengesini geliştirir, aynı zamanda şişkinliği azaltmaya yardımcı olur.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi