Faydaları
Sırtta Çıkan Sivilceler Neyin Belirtisidir ?

Sırtta Çıkan Sivilceler Neyin Belirtisidir ?

Sırtta çıkan sivilceler, genellikle karaciğerdeki bir problemin göstergesidir. Ancak stres ya da hormonal nedenlere bağlı olarak da vücudun çeşitli bölgelerinde sivilcelenmeler görülebilir. Sırt bölgesi de o bölgelerden biridir. Yazın fazla sıcaklar ve terleme ile yanlış kumaşta tercih edilen kıyafetler, kişinin sırt, omuz ya da göğüs bölgesinde sivilceler ortaya çıkabilir. Sivilceler için en iyi tedavi Bu […]

Sırtta çıkan sivilceler, genellikle karaciğerdeki bir problemin göstergesidir. Ancak stres ya da hormonal nedenlere bağlı olarak da vücudun çeşitli bölgelerinde sivilcelenmeler görülebilir. Sırt bölgesi de o bölgelerden biridir. Yazın fazla sıcaklar ve terleme ile yanlış kumaşta tercih edilen kıyafetler, kişinin sırt, omuz ya da göğüs bölgesinde sivilceler ortaya çıkabilir.

Sivilceler için en iyi tedavi

Bu da, özellikle genç bayanları rahatsız etmektedir. Kimi zaman oldukça yoğun bir şekilde sırt bölgesinde kendini gösteren sivilceler, çeşitli lokal kremler ya da soyucu ve kurutucu ilaçlar ile tedavi edilebilir. Sırtta çıkan sivilceler için en iyi tedavi seçeneğini doktorunuz belirlemelidir. Altında yatan bir hastalığınız varsa, onu tedavi etmeden, sırtınızda ortaya çıkan sivilceleri tedavi etmeniz de oldukça zordur. Eğer hormonal ya da karaciğerinize bağlı bir rahatsızlık yaşıyorsanız, cilt ve dahiliye uzmanına başvurmanız gerekebilir.

sırtta çıkan sivilceler

Sırtta çıkan sivilceler

Ancak sırtta çıkan sivilcelerin nedeni her zaman bu kadar ciddi olmayabilir. Gözeneklerin tıkalı olması, o bölgede yağ bezelerinin birikmesine, tıkanan gözenekler de bölgede sivilce oluşumuna neden olur. Bakteriler deriyi tahriş ettiği için de vücudunuzda, sırt bölgenizde sivilceler meydana gelebilir. Düzenli olarak peeling yapmak, o bölgede sivilce oluşumunu önleyecektir. Ayrıca bakteri oluşumunu engellemek için aynı havluyu tekrar tekrar kullanmak yerine, sık sık havlu değiştirmeyi ve kıyafetlerinizi yüksek sıcaklıkta yıkamayı ihmal etmeyin. Bakterilerin o bölgeye erişmesini engellerseniz, sivilcelerin oluşumunu da engelleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/