Faydaları
Sigarayı Nasıl Bırakırım

Sigarayı Nasıl Bırakırım

Sigarayı Nasıl Bırakırım son yılların en yaygın zararlı alışkanlıklarından birisi olmaktadır. Her geçen gün geniş bir genç kitlesi sigaraya başlamakta ve her geçen gün sigara kullanan sayısı artış göstermektedir. Aynı zamanda her geçen zamanda geniş zamlara sahip olan sigara gerek sağlık amacıyla gerekse insanların cebine birçok zararları da beraberinde getirmektedir. Bu denli zararlara sahip olan sigaraların […]

Sigarayı Nasıl Bırakırım son yılların en yaygın zararlı alışkanlıklarından birisi olmaktadır. Her geçen gün geniş bir genç kitlesi sigaraya başlamakta ve her geçen gün sigara kullanan sayısı artış göstermektedir. Aynı zamanda her geçen zamanda geniş zamlara sahip olan sigara gerek sağlık amacıyla gerekse insanların cebine birçok zararları da beraberinde getirmektedir.

Bu denli zararlara sahip olan sigaraların bırakılması her açıdan insanlara bir avantaj sağlayacaktır. Özellikle sağlık alanında sigarayı bırakan kişiler için belli süreler kapsamında vücut kendisini yenileyebilmektedir. Yani bu bizlere sigara bırakmak için geç bir zaman olmadığını göstermektedir.

Sigarayı Bırakma Yolları

Sigara bırakmak isteyen kişiler bu olayı ilk olarak kafalarında bitirmeleri önemli bir hal almaktadır. Çünkü sigara kronik bir bağımlılık olmamakla birlikte tamamen psikolojik bir bağımlılıktır. Kişinin içinde bulunan nikotin canavarının vermiş olduğu dürtüler sonucu sigara içme isteği sürekli gelmektedir. Bu amaçla kişilerin bu dürtülerinin farkında olması ve onsuz yaşamayı yapabileceklerinin farkında olmaları ilk önemli olay olmaktadır.

Yine sigarayı bırakmak için günümüzde nikotin bantları ya da elektronik sigara ürünleri etkili olarak kullanılmaktadır. Nikotin banttı yapıştırmış olan kişiler vücutlarındaki nikotin canavarını doyurdukları için sigara içme istekleri neredeyse yok olmaktadır.

Yine sigara nasıl bırakılır sorusunun bir cevabı ise elektronik sigara alternatiflerini kullanmak olmaktadır. Elektronik sigaralar ile kişiler duman yerine buhar çekmekte ve bu daha sağlıklı bir durum teşkil etmektedir. Aynı zamanda sigaradaki maddelerden daha az zararlı olmakta ve yavaşça doz düşümü ile sigara isteği sönmektedir.

İlk Olarak Kafanızda Bitirin!

Sigarayı gerçekten bırakmak isteyenler bu duruma ilk önce psikolojik olarak hazırlanmalı ve daha sonra ise sigara bırakma eylemi daha kolay bir hale gelmektedir. Çünkü kişilerin iradesi her zaman bir dürtüden daha ileri seviyede olmaktadır.

Ek olarak aşşagıdaki zyban sigarayı bırakma ilacını tanıtan yazımızı okuyarak faydasını yorumlardan anlayabilirsiniz.

Zyban Sigara Bırakma İlacı

 

Bir önceki yazımız olan Doğum Sonrası Depresyon - Depresyondan korunma Yolları başlıklı makalemizde bebek sonrası hüznü, bebek sonrası hüznü nasıl geçer ve doğum sonrası depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi