Faydaları
Sevtap Hamdemir Tüp Bebek (IVF) ve Kısırlık Tedavisi

Sevtap Hamdemir Tüp Bebek (IVF) ve Kısırlık Tedavisi

Ankara Tüp Bebek Tedavisi Tüp bebek tedavisi (IVF) yıllardır uygulanmakla beraber, çocuk hasreti çeken çiftlere uygulanan bir tür tedavi yöntemidir. Kısırlık tedavisi için en sık uygulanan tedavi yöntemidir. Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç Ankara tüp bebek tedavisi konusunda çiftlere büyük destek göstermekte.  Ankara Kısırlık Tedavisi Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, Ankara kısırlık tedavisi konusunda uzun […]

Ankara Tüp Bebek Tedavisi

Tüp bebek tedavisi (IVF) yıllardır uygulanmakla beraber, çocuk hasreti çeken çiftlere uygulanan bir tür tedavi yöntemidir. Kısırlık tedavisi için en sık uygulanan tedavi yöntemidir. Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç Ankara tüp bebek tedavisi konusunda çiftlere büyük destek göstermekte. 

Ankara Kısırlık Tedavisi

Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç, Ankara kısırlık tedavisi konusunda uzun yıllardır hastalarına destek vermeye devam etmekte. Tüp bebek tedavisi, kadın anne adaylarının yumurtalarına laboratuvar ortamında baba adayının spermi ile buluşması sağlanıyor. Bu sayede doğal bir gebelikten farkı olmayan bir üreme elde edilir. 

Birleşen yumurta ve sperm hızla bölünmeye başlayarak sağlıklı bir bebeğin ön adımı olan embriyo oluşur. Embriyo anne adayının rahmine yerleştirilir. Ankara tüp bebek tedavisi sonucu,  anne rahmine tutunan embriyo doğan bir gebelik ile bebek sahibi olmanızı sağlar.

Tüp bebek tedavi yöntemleri farklılık gösterebilir. Erkek ebeveyn adaylarından kaynaklanan kısırlık tedavilerinde öncelikle aşılama tedavisine başvurulur. Tüp bebek aşıla tedavisi erkek ebeveyn adayından toplanan sağlıklı spermlerin anne adayının rahmine enjekte edilmesi ile uygulanan bir Ankara tüp bebek tedavi yöntemidir. Doğal yollarla rahime aktarılamayan spermler, enjekte edilerek anne adayının gebe kalması sağlanır. 

Klasik Anakara tüp bebek tedavisi yöntemi ise (IVF) laboratuvar ortamında sperm ile yumurtanın buluşması sağlanarak embriyo oluşturulmasıdır. Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç oluşan embriyoyu anne rahmine yerleştirilir. 

Mikroenjeksiyon ise bir diğer tüp bebek tedavi yöntemleri arasındadır. Mikroenjeksiyonda bir pipet aracılığıyla sperm direkt olarak anneden elde edilmiş olan yumurtanın içerisine yerleştirilir. Böylelikle embriyo oluşumu sağlanır.

Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Kılıç tüp bebek tedavisi uygularken bu yöntemlerden hangisini kullanacağına anne baba ebeveyn adaylarının özelliklerine göre karar verir. Anne ve babanın yumurta ve sperm kaliteleri bu durumu etkiler. Seçilen yöntem Ankara tüp bebek tedavisinin en yüksek başarıyla sonuçlanması için tercih edilir. 

Prof. Dr. Sevtap Hamdemir Tarafından yazılan tüp bebek hakkında detaylı bilgiyi buradan bulabilirsiniz.

Tüp bebek tedavisinde anne adayının yumurtalarının sağlıklı olması durumunda 45 yaşına kadar tercih edilebilir. Erkek adaylarda ise 55 yaşından sonra sperm hareketliliği azaldığından 55 yaşından önce tüp bebek tedavisi olmaları önerilir.

Bir önceki yazımız olan Enkoprezis Nedir, Tedavisi Nasıl Yapılır ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/