Faydaları
Selilütlere Doğal Çözüm

Selilütlere Doğal Çözüm

Halk arasında selülit olarak bilinen Hidrolipodistrofi, derinin alt tabakasında, yağ hücrelerinin fazla yağı depolaması ile meydana gelen bir hastalıktır. Hidro+ lipo+distrofi, suyun az, yağın fazla olması ile meydana gelen bir problemi gösterir.   Östrojen hormonunun fazla olmasına bağlı olarak cilt yüzeyinde görünür hale gelen selülit, bir çeşit deri altı problemidir. Selilütlere doğal çözüm yolları bulunmaktadır.Hemen hemen her […]

Halk arasında selülit olarak bilinen Hidrolipodistrofi, derinin alt tabakasında, yağ hücrelerinin fazla yağı depolaması ile meydana gelen bir hastalıktır. Hidro+ lipo+distrofi, suyun az, yağın fazla olması ile meydana gelen bir problemi gösterir.   Östrojen hormonunun fazla olmasına bağlı olarak cilt yüzeyinde görünür hale gelen selülit, bir çeşit deri altı problemidir. Selilütlere doğal çözüm yolları bulunmaktadır.Hemen hemen her 3 kadından 1’inde, erkeklerde ise nadir görülen selülit; bilgisayar ve televizyon başında geçirilen süre arttıkça, beslenme düzeni bozuldukça ve spor yapılmadıkça daha da artacaktır.

Genellikle bacak arkası, kol ve göbek bölgelerinde meydana gelen ve özellikle yaz aylarında gündeme gelen selülit, günümüzde sağlık probleminden çok estetik bir problemdir. Göze batmayacak seviyedeki selülitler, hemen hemen her kadında vardır. Ancak bazı kadınlarda selülit, gerçekten de “portakal kabuğu görünümü” yaratmaktadır. Bayanların bikini ve mayo giymesini engelleyen, giydiklerinde de rahatsız eden selülitin oluşumunu engellemek ve oluşmuş selülitleri tedavi etmek için çeşitli yöntemlerden yararlanabilir ve yaza yepyeni bir görünüm ile merhaba diyebilirsiniz.

Selilütlere Doğal Çözüm

Hareketsiz bir bedende kan dolaşımı yavaşlar. Bununla birlikte düzensiz beslenme de geldiğinde, selülit kaçınılmaz olacaktır. Selüliti önlemek ve dur demek istiyorsanız, öncelikle yaşam tarzınızı değiştirmeniz gerekiyor. Spor ve su tüketimi, selülitin baş düşmanlarıdır. Ancak görsel olarak rahatsız edici boyutlara ulaşan selülitler, bu gibi yöntemlerle yok olmayabilir. Bu noktada çeşitli estetik merkezlerinden yardım alabilirsiniz. Ancak, evinizde yapacağınız doğal yöntemlerle selülitten kurtulamayacağınızı düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz.

Selilütlere Doğal Çözüm

 

At Kılı Fırçası ile Selilütlere Doğal Çözüm

Bacaklarının ve vücudunun güzelliği ile tanınan sosyetik güzel Eda Taşpınar, bacaklarının güzelliği “At Kılı Fırçası”na borçlu olduğunu söylüyor. Sert kıllara sahip olan bu fırça ile bacaklarınıza yapacağınız düzenli kese, bölgedeki kan dolaşımını hızlandırarak hücreleri harekete geçiriyor ve yerleşmiş olan yağ dokularının gitmesini sağlıyor. Bu yöntemi her banyoda düzenli olarak uyguladığınızda, sadece birkaç ayda selülitlerin görünümünü büyük oranda düzeltebilirsiniz. Daha etkili bir sonuç elde etmek istiyorsanız, banyoda at kılı fırçası ile kese yaptıktan sonra; badem yağı, limon yağı, kayısı yağı, kakao yağı ve kantaron yağı ile, selülitli bölgeye dairesel hareketlerle masaj yapın. Bu yağlar, bölgede çatlak ve selülit oluşumunu engelleyecek, oluşmuş çatlak ve selülitlerin görünümünü de önemli ölçüde azaltacaktır.Kantaron yağı selülit gidermeye yardımcı olur.

Selilütlere Doğal Çözüm nasıl olur ? At kılı fırçası ile selilüt nasıl giderilir ? Makalemizde bu sorulara cevap vermeye çalıştık,aklınıza takılan herhangi bir sorunda yorum ile bize ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Yapabilecekleriniz başlıklı makalemizde siyah nokta bandı, siyah nokta maske ve siyah nokta nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi