Faydaları
Sef Antibiyotik Ne İçin Kullanılır Yan Etkileri Ve Fiyatı

Sef Antibiyotik Ne İçin Kullanılır Yan Etkileri Ve Fiyatı

Etkin maddesi Sefaleksin Monohidrat olan ve vücut içerisinde meydana gelen bakteriler ile etkin bir şekilde mücadele edip oluşan bakteri ve enfeksiyonların kısa süreçler içerisinde tedavi edilmesinde kullanılan etkili bir antibiyotik ilaç türü olan sef antibiyotik, bu sayede ayrıca uzmanlar tarafından da kullanılması tavsiye edilmektedir. Sef Film Tabletin Kullanım Alanları Solunum yolu enfeksiyonu Orta kulak iltihaplanmaları Kemik […]

Etkin maddesi Sefaleksin Monohidrat olan ve vücut içerisinde meydana gelen bakteriler ile etkin bir şekilde mücadele edip oluşan bakteri ve enfeksiyonların kısa süreçler içerisinde tedavi edilmesinde kullanılan etkili bir antibiyotik ilaç türü olan sef antibiyotik, bu sayede ayrıca uzmanlar tarafından da kullanılması tavsiye edilmektedir.

Sef Film Tabletin Kullanım Alanları

 • Solunum yolu enfeksiyonu
 • Orta kulak iltihaplanmaları
 • Kemik ve eklem enfeksiyonları
 • Deri ve yumuşak doku enfeksiyonları
 • İdrar yolu enfeksiyonları

Sef Film Tablet Kullanım Tarzı

Olası yan etkileri bulunması nedeniyle mutlak olarak doktorun reçete ettiği tarzda kullanılması gereken self film tablet, ayrıca kullanımı sırasında olası yan etkilerinin söz konusu olması durumunda ilacın hemen kullanımı kesilerek doktora başvurulmalıdır. Tablet tarzında olması sayesinde doğrudan ağız yolu ile kolayca kullanılan sef film tabletin her bir dozajının bir bardak su ile birlikte alınması gerekmektedir.

Sef Film Tablet Olası Yan Etkileri

İlacın yüksek dozajda kullanılmasına bağlı olarak karın bölgesinde ağrı, kurdeşen, yüz, dudak, dil ve boğaz bölgesinde şişlik, mide bulantısı, huzursuzluk, nefes alış verişinde güçük, tende sararma ve solma, kanlı ve sulu ishal, koyu renk tonlu idrar, yüksek ateş, bilinç bulanıklığı ve halsizlik gibi yan etkiler söz konusu olabilmektedir.

Sef Film Tablet Kullanımında Bilinmesi Ve Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Sef film tablet etken maddesine karşı alerjik bir durumun söz konusu olması durumunda, ilacın kullanılmamasını tavsiye etmekteyiz.
 • Sef etkili antibiyotik ilacın yalnızca yukarıdaki ilgili sağlık sorunlarında tedavi amaçlı olarak kullanıldığı ve farklı türden sağlık sorunlarında kullanımının söz konusu olamadığını belirtmekte fayda görmekteyiz.
 • Karaciğer, böbrek hastalığı, düzensiz beslenme tarzı, gebelik, çocuk emzirme, hiper tansiyon, diyabet ve yüksek kolesterol gibi ciddi kronik sağlık sorunları da mevcut olması durumunda sef etkili anetibiyotik ilaç kullanımı öncesinde ilgili doktora danışılmalı ve doktorun uygun görmesi durumunda sef film tablet kullanılmalıdır.
 • Sef etkili antibiyotik ilacın soğuk algınlığı ve grip rahatsızlığına bağlı oluşan enfeksiyonlarda kullanılamadığını ayrıca belirtmekte fayda görmekteyiz.
 • 12 yaş üzeri çocuklarda ve yetişkin bireylerde kullanılabilen sef etkili tablet filmin bu sayede 12 yaş altı çocuklarda kullanılması tavsiye edilmemektedir.
 • Sef film tablet kullanım süreci içerisinde iyileşme belirtileri fark edilmesi durumunda dahi, doktora danışılmadan ilaç kullanımının kesilmesi söz konusu olmamaktadır.
 • Sef film tablet kullanım sürecinde herhangi bir olası yan etkinin söz konusu olması durumunda ilacın derhal kesilerek doktora başvurulmalıdır.

Sef Film Tablet 2018 Satış Fiyatı

Doktorunuz tarafından reçete üzerinden yazılan ve bu nedenle de eczaneniz üzerinden yalnızca reçeteli olarak satın alabileceğiniz sef etkili antibiyotik ilacınızı 2018 yılı itibariyle Katma Değer Vergisi de dahip olmak üzere 26.24 tl üzerinden satın alabilmektesiniz.

Bir önceki yazımız olan Kol Sarkmaları Nasıl Giderilir ? başlıklı makalemizde kol sarkmaları için dambıl hareketleri, kol sarkmaları için egzersiz hareketleri ve kol sarkmaları nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Japon Takvimi