Faydaları
Sarı Erik Kurusunun Faydaları Nelerdir ?

Sarı Erik Kurusunun Faydaları Nelerdir ?

Sarı erik kendine has tadıyla en az yeşil erik kadar sevilir. Yalnız daha az bulunması, mevsimden mevsime üretiminin değişmesi gibi sebeplerden dolayı sarı erik faydaları hakkında detaylı bilgi sahibi olmakta zorluk çekebiliriz. Bunun yerine kış aylarında sarı erik kurusu alarak bu güzel tattan rahatlıkla faydalanabiliriz. Erik Kurusunun Faydaları Öncelikle erik kurusu dendiği zaman ilk olarak […]

Sarı erik kendine has tadıyla en az yeşil erik kadar sevilir. Yalnız daha az bulunması, mevsimden mevsime üretiminin değişmesi gibi sebeplerden dolayı sarı erik faydaları hakkında detaylı bilgi sahibi olmakta zorluk çekebiliriz. Bunun yerine kış aylarında sarı erik kurusu alarak bu güzel tattan rahatlıkla faydalanabiliriz.

Erik Kurusunun Faydaları

Öncelikle erik kurusu dendiği zaman ilk olarak akıllara yoğun lif oranına sahip olduğu için bağırsakları rahatlattığı gelmektedir. Peki ama sarı erik faydaları nelerdir? Bunları sizler için inceledik. Kurutulmadan önceki, taze hali hem faydaları hem de içeriğinde barındırdığı vitaminler bakımından kuru haline oranla daha yüksek oranlar barındırır. Ama yine de yazın doya doya tüketmediyseniz, kış aylarında kuru halini alarak yoğun C vitamini oranına sahip kuru eriklerden yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda grip ve diğer soğuk algınlığı rahatsızlıkları başta olmak üzere size yardımcı olacaktır. Antioksidan kaynağı olduğu için direncinizin artmasını sağlar.

sarı erik kurusu faydaları

Sarı erik kurusu diyet listelerinde de sıklıkla yardım alınacak bir besindir. Kalorisi düşük olduğu için gönül rahatlığıyla faydalanılması mümkündür. Erik aynı zamanda A ve K vitamini kaynağı olarak görüldüğü için yorucu günlerde birkaç adet tüketerek ihtiyacınız olan vitamin eksikliğini önemli oranda ortadan kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda demir emilimini de artırır.

Kuru Erik Faydaları Nelerdir

Kabızlık sorunu başta olmak üzere pek çok sindirim rahatsızlığında olumlu etkileri olduğu bilinmektedir. Aynı zamanda son dönemlerde yapılan araştırmalar erik kurusunun kalp ve damar hastalıklarına karşı vücuda önemli artıları olduğunu gözler önüne sermiştir. Her ne kadar bu yazımızda sarı erik faydalarına değiniyor olsak bile hem vitamin eksikliği hem de sindirim sorunları ile mücadele edebilmek için eriğin her türlüsünün gün içerisinde bol miktarda tüketilmesi gerektiğinin de altını çizmekte fayda var.

Aynı zamanda erik kurusunun adet düzenleyici özelliği olduğu da bilinmektedir. Gün içerisinde düzenli miktarda tüketilmesi durumunda adet sorunları ile mücadelede önemli bir yardımcı olarak dikkatleri üzerinde toplayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Doğum Sonrası Depresyon - Depresyondan korunma Yolları başlıklı makalemizde bebek sonrası hüznü, bebek sonrası hüznü nasıl geçer ve doğum sonrası depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi