Faydaları
Şalgam Suyunun Faydaları

Şalgam Suyunun Faydaları

Şalgam suyu bize özgü içecekler arasında hiç şüphesiz zirvede yer almaktadır. Ayran kadar çok geniş kitlelere yayılmaması ve kendine özgü tadı ile kebapların vazgeçilmez yardımcısı olarak tüketilir. Genellikle Adana ve civarında sıklıkla üretilen şalgam suyu, bütün ülkede zevkle tüketilmektedir. Faydalarına geçmeden önce, tansiyon hastaları tarafından tüketilmemesi gerektiğinin altını çizmekte fayda olduğunu hatırlatalım. Şalgam Suyunun Faydaları […]

Şalgam suyu bize özgü içecekler arasında hiç şüphesiz zirvede yer almaktadır. Ayran kadar çok geniş kitlelere yayılmaması ve kendine özgü tadı ile kebapların vazgeçilmez yardımcısı olarak tüketilir. Genellikle Adana ve civarında sıklıkla üretilen şalgam suyu, bütün ülkede zevkle tüketilmektedir. Faydalarına geçmeden önce, tansiyon hastaları tarafından tüketilmemesi gerektiğinin altını çizmekte fayda olduğunu hatırlatalım.

Şalgam Suyunun Faydaları

Oldukça önemli bir antioksidan kaynağıdır. Kış aylarında hastalıklara karşı korunma sağlar. Özellikle grip ve soğuk algınlığına yakalanmadan önce tüketilebilir. Acı ve sade seçenekleri bulunmasına karşın üretim rakamları genel olarak acı tüketilmesinin sevildiğini gözler önüne sermektedir.

Mide rahatsızlığı olanlar acı olanı tüketmemelidir. Kabızlığa karşı iyi geldiği bilinir metabolizmaya olumlu katkıları ile hızlı bir şekilde kilo vermenizi sağlayabilir. Şeker içeriği ideal düzeyde olduğu için şeker hastalarının belirli oranlarda tüketmesinin bir mahsuru bulunmamaktadır. Kilo verme konusunda olduğu kadar kolesterol sıkıntısı bulunan kişiler tarafından da gönül rahatlığıyla tüketilebilir.

Şalgam Suyunun Faydaları

Şalgam Suyunun Zararları Var mı ?

Yaygın bir inanışa göre şalgam suyunun anne sütünü artırdığı düşünülmektedir. Aynı zamanda iştah sorunu yaşayan kişiler şalgam suyu içerse iştahlarının açıldığı da görülebilir. Kemik ve dişleri güçlendirir. Uzun lafın kısası bir mucize olarak karşımıza çıkan içecekler arasında yer almaktadır.

Fast food kültürünün iyiden iyiye hayatımıza yerleşmeye başlaması pek çok gazlı içeceğin tüketilmesini hızlandırmıştır. Vücudumuza hiçbir faydası bulunmayan bu gazlı içecekleri tüketmek yerine şalgam suyu gibi bilimsel olarak pek çok faydası ispatlanan bir içecek tüketilebilir. Oldukça yoğun tüketilen bu içeceğin herhangi bir zararı tespit edilmemiştir. Fakat tansiyon problemi olanlar tarafından tüketilmemesi gerektiğinin bir kez daha altını çizmek istiyoruz. Aynı şekilde yoğun tüketimden de uzak durmanın faydalı olduğunun altını çizelim. Onun dışında gönül rahatlığıyla içebilirsiniz.

Şalgam suyunun faydaları  ve hangi hastalıklara iyi geldiği konularına değindik.Ülkemiz de oldukça fazla miktarda tüketilen şalgam suyunun tansiyon yükseltme gibi bir zararı da bilinmektedir.Bu nedenle tansiyon hastasıysanız kullanmadan önce doktorunuza danışmanızı öneririz.Şalgam suyu metabolizmayı da hızlandırdığı için kilo verme ve yağ yakımına yardımcı olmaktadır. Saglikla.net…

Bir önceki yazımız olan Sigara Uykusuzluk Yapar mı ? başlıklı makalemizde sigara bırakmak uyku yaparmı, sigara uyku bozukluğu ve sigara uyku ilişkisi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/