Faydaları
Sakal Çıkarma ve Bıyık Çıkarma Yolları

Sakal Çıkarma ve Bıyık Çıkarma Yolları

Sakal çıkarma yöntemleri…Yüzdeki tüyler, erkekler için her zaman maskülen bir duruşun sembolü olmuştur. Bu nedenle erkekler; sakal ve bıyıklarını büyük bir gururla gösterirler. Bir çok trend, gelip geçici olsa da, sakal ve bıyık modasının asla geçmemesinin sebebi de budur. Eğer siz de modaya uygun olarak sakal, bıyık ya da keçi sakalı bırakmak istiyorsanız, yüz tüylerinizi […]

Sakal çıkarma yöntemleri…Yüzdeki tüyler, erkekler için her zaman maskülen bir duruşun sembolü olmuştur. Bu nedenle erkekler; sakal ve bıyıklarını büyük bir gururla gösterirler. Bir çok trend, gelip geçici olsa da, sakal ve bıyık modasının asla geçmemesinin sebebi de budur. Eğer siz de modaya uygun olarak sakal, bıyık ya da keçi sakalı bırakmak istiyorsanız, yüz tüylerinizi nasıl daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde uzatacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Sakal çıkarma ve bıyık çıkarmak için çıktığınız bu yolda, size yardımcı olacağını düşündüğüm bir kaç teknik sıralayacağım… Aşağıdaki yöntemleri uygulayarak, sakal ve bıyıklarınızın çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Sakal Çıkarma ve Bıyık Çıkarma Yolları

 • Her şey de olduğu gibi; yüz tüylerinizin çıkmasında da güzel ve sağlıklı bir uyku uyumak en önemli etkenlerden biridir. Kaliteli bir uyku uyumak; zarar görmüş deri hücrelerinizi yenileyerek sakallarınızın uzamasını hızlandırı
 • A, B, C ve E vitaminlerini günlük beslenme programınızdan eksik etmemenizi öneririz. Bu vitaminler; sakal ve bıyıklarınızın uzamasını hızlandıracağı gibi; aynı zamanda saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasına da yardımcı olur.
 • Temiz bir cilt, seyrek olan yüz tüylerinizin hızla uzamasını sağ Bu nedenle, cildinizi daima temiz tutmaya özen göstermelisiniz. Her sabah ve akşam cildinizi sıcak su ile yumuşak hareketlerle yıkamak size bu konuda yardımcı olacaktır.

sakal çıkarma

Sakal çıkarma doğal yöntemler

 • Sigaranın binlerce zararından bir tanesi de; saç ve yüz tüylerinin kaybına neden olmasıdır. İçerisinde bulundurduğu yüksek dozda nikotin; saçlarınızın uzamasını sağlayan besin kaynaklarını emdiğinden, yüz tüylerinizin seyrelmesini sağlarken aynı zamanda damarlarınızı tıkayarak kan dolaşımınızın hızını da yavaşlatır. Yüz tüylerinizin uzamasını hızlandırmak için; sigara kullanımından uzak durmanızda yarar.
 • Sakallarınızın kendinizi huzurlu hissettiğiniz zamanlarda daha hızlı uzadığını biliyor muydunuz? Bir çok güzellik ve sağlık uzmanı stresli olduğunuz zamanlarda, saç ve tüy kaybına uğrayabileceğiniz konusunda hemfikirdir. Stres seviyenizi, doğal yollarla, meditasyon ya da yoga yaparak daha aşağı bir seviyeye çekmeniz mümkündü
 • Beslenme programınızdaki protein miktarını arttırmak da işinize yarayacak etkenler arasındadı Et, balık, yumurta ve sert kabuklu çerez gibi protein bakımından zengin olan besinler; hem sakal ve bıyıklarınızın hem de saçlarınızın sağlıklı ve hızlı uzamasını sağlayacaktır.
 • Yüzünüze haftada bir peeling yapmanızı ölü deri hücrelerini cildinizden arındırmak, yüz tüylerinizin de uzama hızını arttıracaktır.
 • Yüz masajı, cildinizdeki kan dolaşım hızını düzene sokacağından; sakal ve bıyıklarınızın çıkmasını sağlayacaktı
 • Beslenme sisteminizi sağlıklı bir hale getirin ve her gün bol bol su içmeyi ihmal etmeyin. Bu etmenler, vücudunuzun dengeli bir şekilde işlemesini sağlarken, aynı zamanda yüz tüylerinizin uzamasına da katkıda bulunacaktı
 • Yüzünüze amla yağı ile masaj yaptıktan sonra, 15-20 dakika bekleyin. Ardından yüzünüzü soğuk su ile yıkayarak, temizleyin. Bu maske, yüz tüylerinizin uzamasını hızlandıracaktı

Tüm bunların yanı sıra şekerden ve abur cuburdan uzak durmak daha verimli sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Yukarıdaki yöntemlerden size uygun olanları seçerek uygularsınız, kısa zamanda sakal ve bıyıklarınızın sağlıklı ve gür bir şekilde uzamasını sağlayabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Doğum Sonrası Depresyon - Depresyondan korunma Yolları başlıklı makalemizde bebek sonrası hüznü, bebek sonrası hüznü nasıl geçer ve doğum sonrası depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Japon Takvimi