Faydaları
Sağlık Çalışanları için Sağlık Avukatı

Sağlık Çalışanları için Sağlık Avukatı

Maalesef ülkemizde sağlık çalışanlarına karşı şiddet olaylarında rakamlar azımsanmayacak kadar fazla. Radyo ve televizyonlarda konuyla ilgili sıklıkla duyulan haberde bunu desteklemektedir. Sebebi ne olursa olsun hiçbir sağlık çalışanını şiddetle cezalandırmak söz konusu olmamalıdır ve hukuki olarak çeşitli sonuçları bulunur. Sebebi her ne olursa olsa sağlık çalışanları kendilerine görevleri başındayken şiddet uygulanması durumunda konuyla ilgili olarak […]

Maalesef ülkemizde sağlık çalışanlarına karşı şiddet olaylarında rakamlar azımsanmayacak kadar fazla. Radyo ve televizyonlarda konuyla ilgili sıklıkla duyulan haberde bunu desteklemektedir. Sebebi ne olursa olsun hiçbir sağlık çalışanını şiddetle cezalandırmak söz konusu olmamalıdır ve hukuki olarak çeşitli sonuçları bulunur. Sebebi her ne olursa olsa sağlık çalışanları kendilerine görevleri başındayken şiddet uygulanması durumunda konuyla ilgili olarak karşı taraftan şikayetçi olabilir, yasal haklarını talepte bulunabilir.

Sağlık çalışanları şiddet mağduru olduklarında konuyu mahkemeye taşıyarak karşı tarafa dava açabilir. Ortada darp ya da olay sonrası oluşan psikolojik sorunlar ya da iş görmezlik durumları varsa hak talebinde bulunabilir.

Konunun sağlık hukuku kapsamında mı yoksa diğer hukuk dalları içerisine mi dahil edileceği olayın seyrine göre değişebilir. Bu gibi durumlarda uzman sağlık avukatı ile iletişime geçip destek almanız en doğrusudur. Eğer farklı bir hukuk dalı içerisinde değerlendirilmesi gerekiyorsa zaten irtibat kuracağınız sağlık avukatı sizi yönlendirecektir.

İstanbul, Ankara, İzmir, bursa gibi illerde bu tür konulara ilişkin mahkemelerde birçok dava görülmektedir. Eğer yaşanan olaya benzer davalar yaşanmışsa, çıkacak kararda emsal dava sonuçları da dikkate alınacaktır.

Sağlık hukuku ile ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

Bir önceki yazımız olan Kan Şekeri Düşmesi Nedir ? başlıklı makalemizde kan şekeri ani düşmesi, kan şekeri düşmesi değerleri ve kan şekeri düşmesi nasıl anlaşılır hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/