Faydaları
Saç Ekimi Nasıl Yapılır, Ne Kadar Tutar ?

Saç Ekimi Nasıl Yapılır, Ne Kadar Tutar ?

Saç nakli operasyonu lokal anestezi ortamında yapılan ve ortalama 6-7 saat süren bir işlemdir. Burada ömür boyu dökülen saç köklerinin bulunduğu bölge de bunlar tek tek alınmaktadır. Alınırken 0-20 mm lik çok ince çubuklar kullanılır ve mikro yöntem ile saç ekimi yapılır. Binlerce derken çok iyi ellerde ve uzman ekipler tarafından yapılması gerekir. 1 seans […]

Saç nakli operasyonu lokal anestezi ortamında yapılan ve ortalama 6-7 saat süren bir işlemdir. Burada ömür boyu dökülen saç köklerinin bulunduğu bölge de bunlar tek tek alınmaktadır. Alınırken 0-20 mm lik çok ince çubuklar kullanılır ve mikro yöntem ile saç ekimi yapılır. Binlerce derken çok iyi ellerde ve uzman ekipler tarafından yapılması gerekir. 1 seans içerisinde ortalama 3000 – 3500 saç ekme yapılması mümkündür.

Saç ekimi nasıl yapılır ?

Genelde saç ekilmesi sırasında yapılacak olan ekim sayısı 3000 civarıdır. Binlerce saç kökü alındıktan sonra bunların ekilmesi gerekir. Saç olmayan bölgelere taşınır. Bu saç olmayan kel bölge ilk önce uyuşturulur, kişinin yüzüne uygun bir doğal saç çizgisi yapılır. Gerekirse kişinin daha önceki resimlerinden faydalanır. Bu aşamada yüz oranlarını korumak ve yüz hatlarını bozmamak çok önemlidir. Doğal olarak bazı saç çıkış yönlerine uygun saç ekimi yapmak ve belli bir sıklıkta yapmak çok faydalıdır.

Bunun için saç ekimi yapılacak olan bölge uyuşturulur. Doğal saç yönüne göre kanallar açılır ve alınan saç kökleri buraya yerleştirilir. Bu işlemden sonra hastanın 10 15 gün boyunca kafasını bir yere çarpmaması ve dikkat etmesi gerekir. İlk önce bir kabuklanma dönemi vardır, 10 gün içerisinde hasta tamamen normal hayata dönebilir. Saçların çıkmaya başlaması 2.5-3 ayı bulur. Yaklaşık 5. ayda ekilen saçlar 3 cm uzunluğuna ulaşır. İlk çıkan saçlar biraz daha normal saçlara oranla kıvırcık, mat, ince ve cılız olabilir. Çıkan saçların tam formuna gelmesi yaklaşık 1 seneyi alabilir. Saç ekilmesi konusunda bu yazılanlara dikkat edilmesi gerekir. Saç ekimi seansı fiyatları çok yüksek değildir, ortalama 1000-2000 tl civarlarındadır.

Bir önceki yazımız olan Nasır Tedavisi Nasıl Olur ? başlıklı makalemizde nasır acırmı, nasır bandı nasıl kullanılır ve nasır kremi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
saç ekimi

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi