Faydaları
Sabah Kalkınca Bel Ağrısı Neden Olur

Sabah Kalkınca Bel Ağrısı Neden Olur

Yaşam kalitenizi etkileyen ve yatağınızdan dinlenmiş olarak kalkmak isterken, sürekli olarak dayanılmaz bel ağrıları ile uyanıyorsanız… Artrit hastası olduğunuzu düşünebilirsiniz. Nitekim bu genetik rahatsızlığın omurga sistemi üzerinde, hareketsiz kalınan anlarda artış gösteren ağrılara sebep olduğu bilinmektedir. İşte bu rahatsızlığın en büyük belirtisi; sabahları dinlenmiş olarak kalkmayı düşündüğünüz yatağınızda, bir hayli yorgun ve bel ağrısı ile […]

Yaşam kalitenizi etkileyen ve yatağınızdan dinlenmiş olarak kalkmak isterken, sürekli olarak dayanılmaz bel ağrıları ile uyanıyorsanız… Artrit hastası olduğunuzu düşünebilirsiniz. Nitekim bu genetik rahatsızlığın omurga sistemi üzerinde, hareketsiz kalınan anlarda artış gösteren ağrılara sebep olduğu bilinmektedir.

İşte bu rahatsızlığın en büyük belirtisi; sabahları dinlenmiş olarak kalkmayı düşündüğünüz yatağınızda, bir hayli yorgun ve bel ağrısı ile uyanmanızdır. Ancak önemli bir not; beden işleri yapıyor iseniz ve aşırı yoğun günlerin ardından sabahları bel ve eklem ağrıları ile uyanıyorsanız bunun geçici olduğunu düşünebiliriz. Artrit, özellikle kalça ve omuz bölgesi eklemlerinde ağrılara sebep olmaktadır. Bu özelliği ile diğer ağrılardan da ayrılmaktadır. Başlangıç seviyesinde bu bölgelerde etkili olan hastalığın ciddiye alınmaması sonucu kas yapısına bulaşması ile bütün bir bedeni kaplayacak yorgunluk ve ağrılarla kişinin yaşam kalitesini sıfırlamaktadır.

En net belirtilerinden biri de ağrının nüksettiği bölgenin ısısının artmış olduğu gözlenmektedir. Bu da bir an önce uzman tedavisine ihtiyaç duyduğunuzu gösterir…

Artrit – Bel Ağrısının Tedavisi

Genetik bir temeli olduğu için kesin bir çözümün olmadığını, ancak uygulanacak ilaç ve fizik tedavileri sayesinde rahatsızlığın etkilerinin azaltılmasının mümkün olduğunu belirtiriz. Uygulanan fizik tedavi ve tavsiyelerin, hastalığın en ileri seviyesi olan iskelet sistemi tahribatına bağlı olarak kamburlaşmanın da önüne geçilmesini sağlamaktadır. Şüpheleriniz için bel ağrısı sürenizin 1 aylık tekrarının gözleminin ardından muhakkak bir ortopedi uzmanına tedavi olmalısınız.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi