Faydaları
Rotavirüs Aşısı İsimleri ve Fiyatları

Rotavirüs Aşısı İsimleri ve Fiyatları

Hemen her aile bebeklerinin sağlıklı büyümesini ve gelişmesini ister.Bebeklerin bağışıklık sistemleri zayıf olduğu için daha çok hasta olurlar.Bağışıklık sistemlerini güçlendirmek ve hastalıklara karşı önlem almak için bazı aşılar uygulanmaktadır. Rotavirüs aşısı da bu aşılardan bir tanesidir. Rotavirüs aşısı Rotavirüs aşısını bebeğinize yaptırmanız size bağlıdır ama aile hekimlerinin çoğu bu aşının yapılmasını önermektedir.Bebeklerde çoğunlukla görülen hastalıklardan […]

Hemen her aile bebeklerinin sağlıklı büyümesini ve gelişmesini ister.Bebeklerin bağışıklık sistemleri zayıf olduğu için daha çok hasta olurlar.Bağışıklık sistemlerini güçlendirmek ve hastalıklara karşı önlem almak için bazı aşılar uygulanmaktadır. Rotavirüs aşısı da bu aşılardan bir tanesidir.

Rotavirüs aşısı

Rotavirüs aşısını bebeğinize yaptırmanız size bağlıdır ama aile hekimlerinin çoğu bu aşının yapılmasını önermektedir.Bebeklerde çoğunlukla görülen hastalıklardan olan bulantı,kusma,ateş,ishal ve bazı enfeksiyon hastalıklarının oluşmasını engellemektedir.

Rotavirüs aşısı

Rotavirüs Aşıları 6 – 24 hafta arasında ki bebeklere yapılmaktadır.İki doz olarak uygulanır.İlacı devlet karşılamadığı ve fiyatı yüksek olduğu için ülkemizde pek fazla kullanılmamaktadır.Çocuk doktoru veya aile hekiminize danışarak gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Rota virüsü aşısı fiyatı 2015

Rotarix 142.32
Rotateq 114.01

Güncel fiyat bilgisi için eczanenize danışabilirsiniz.

Rota Virüs Aşısı Yaptırmalı mıyım, Önemi Nedir

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

8 yorum

  1. ağızdan aşı dediği rotavirüs muhtemelen, devlet karşılamıyor onu. Diğer aşıları ödüyor devlet.

  2. Çocuğum şu an rota virüsinden hastande yatıyor zamaninda durumumuz olmadigi icin aşı yaptiramadik.114 tl imiş devlet çocugu yatirinca daha çok masraf yapiyor.İnternettede geri kalmış ülkelerde bu aşının devlet tarafondan ödenmediği yazıyor.BİZ ŞU AN GERİ KALMIŞ BİR ÜLKEMİYİZ.

  3. evet sağlıkta malesef geri kalmış bir ülkeyiz, ülkemizde asfalt yollara insan sağlığından daha fazla önem verildiği için sağlık konusunda vatandaşa destek verilmiyor.

  4. Malesef bizim ulkemizde insan sagligi bile kisiye gore parana gore.resmen vatan dasa paran yoksa geber git diyor.ama is suriyelilere gelince onlar muhacir biz ensariz.buyuk ulkeyiz deniyor onlara hersey bedava.biz kendi ulkemizde ikinci sinif vatandas olduk.tabi vatandas yerine konuyasak.

  5. rot aşisi gerekli midir bilgisi olan var mı ne için gereklidir bilgi verir misiniz lütfen

    • Bizim de 2 aylık bir oglumuz var hem saglık ocağından söylediler hemde hastahanede doktora sorduk kesinlikle yapin dediler. Çocuklar bir bucuk iki yasında iken ya da daha sonra birden ateşlenme ishal falan oluyormus cocuk yani zor bir sürec dediler en iyisi simdi aşıyı yaptırıp kurtulmak.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi