Faydaları
Romatoit Artrit İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Romatoit Artrit İçin Doğal Tedavi Yöntemleri

Romatoit, iltihaplı romatizma olarak bilinen bir hastalıktır. Birçok insanda da sıklıkla teşhisi konulmaktadır. Herkes için de tedavi yolları önemli bir uğraş olmuştur. Uzmanlar tarafından hem kimyasal hem de bitkisel olarak destekler sunulmaktadır. Tipik Belirtiler Nelerdir? İlk olarak diz bölgesinde şişlik, ağrı ve sertlik görüldüğünde ilk belirtilerin varlığından söz edilebilmektedir. Romatizma yaş ilerledikçe herkes için görülebilecek bir […]

Romatoit, iltihaplı romatizma olarak bilinen bir hastalıktır. Birçok insanda da sıklıkla teşhisi konulmaktadır. Herkes için de tedavi yolları önemli bir uğraş olmuştur. Uzmanlar tarafından hem kimyasal hem de bitkisel olarak destekler sunulmaktadır.

Tipik Belirtiler Nelerdir?

İlk olarak diz bölgesinde şişlik, ağrı ve sertlik görüldüğünde ilk belirtilerin varlığından söz edilebilmektedir. Romatizma yaş ilerledikçe herkes için görülebilecek bir hastalık olarak tanımlansa da romatoitçok kolay bir hastalık değildir. Tıbbi yöntemler ile birkaç ilaç tavsiye edilse ve denense de bu hastalık için tam olarak bir tedavi bulunamamıştır. Hem de buna ek olarak hastalığın neden kaynaklandığı da halen bilinmemektedir.

Tedavi İçin Neler Uygulanabilir?

Hastalığın nedenleri de tam olarak bilinmediği için tıbbi olarak müdahale konusunda olayın inceliklerine inilememektedir. Bu sebeple her zaman olayın daha da ilerlememesi için belirtilerin azaltılması yönünde destekler sağlanmaktadır. Dünya çapında uygulanan tedavi yöntemlerinde olumsuz yan etkiler çok fazla olduğu için henüz ilaç sektörü tam anlamı ile destek sunamamaktadır. Bunun için en iyi yol şu anda bitkisel yöntemlerolarak nitelendirilmektedir. Hem de tehlikeli ya da olumsuz yan etkileri de olmadığı için bu yöntemler de alanın uzmanları tarafından kontrol altında tutularak önerilmektedir.

  • Glukozamin maddesi doğal olarak vücutta bulunduğu için bunu içeren besinler tüketmek her zaman faydalıdır. Kıkırdak dokunun oluşmasına destek olur.
  • Kondroitin maddeside yine doğal olarak vücudun barındırdığı diğer bir destektir. Enzimlerin tekrardan canlanmasına yardımcı olmaktadır.
  • Besin olarak düşündüğümüz zaman da yukarıdaki maddelere destek olması için yabani kereviz, zerdeçal ve zencefil, yeşil dudaklı midye, balık yağı, guggul ve boswellia yiyecekleri bu hastalık için oldukça önemli besinler olarak sayılabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Doğum Sonrası Depresyon - Depresyondan korunma Yolları başlıklı makalemizde bebek sonrası hüznü, bebek sonrası hüznü nasıl geçer ve doğum sonrası depresyon hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi