Faydaları
Rinoplasti (Burun Estetiği)

Rinoplasti (Burun Estetiği)

En yaygın estetik işlemidir.Bu işlemle burnunuzu küçültebilir,büyütebilir,burun deliklerinizi küçültebilir ve de şeklini değiştirebilirsiniz.Nadiren bir tahribat ya da doğum kusurunu düzeltmek ya da nefes almadaki zorluğu düzeltmek içi yapılabilir. PROSEDÜR 1 yada 3 saat arasında sürer. Lokal ya da genel anestezi kullanılarak ayakta tedavi şeklinde olur.Lokal anestezi yapıldığında sizi rahatlatmak için sakinleştirici verecektir.Burnunuz uyuşur ama ameliyat […]

En yaygın estetik işlemidir.Bu işlemle burnunuzu küçültebilir,büyütebilir,burun deliklerinizi küçültebilir ve de şeklini değiştirebilirsiniz.Nadiren bir tahribat ya da doğum kusurunu düzeltmek ya da nefes almadaki zorluğu düzeltmek içi yapılabilir.

PROSEDÜR

1 yada 3 saat arasında sürer. Lokal ya da genel anestezi kullanılarak ayakta tedavi şeklinde olur.Lokal anestezi yapıldığında sizi rahatlatmak için sakinleştirici verecektir.Burnunuz uyuşur ama ameliyat sırasında uyanık olursunuz.Cerrah burun derisini kaldırır ve sonra şekillendirilecek olan kemik ve kıkırdak ayrılır.Kesim ya burun deliği içine ya da burun deliklerini ayıran deri parçası içine yapılır.Sonra deri şekillendirilmiş kemik ve kıkırdak üzerine getirilir ve dikilir.Burnun şeklinin korunması için plastik ya da metal bir atel yerleştirilebilir ve burun deliklerini ayıran duvarı desteklemek için tampon yerleştirilebilir.

[reklam1]

İYİLEŞME SÜRECİ

Ameliyattan sonra 24 saat baş ve burun  ağrınız olabilir.Şişmeyi azaltmak için yatmanız ve başınızı dik tutmanız gereklidir.Göz çevresinde görülen şişme ve morarma normaldir ve genellikle 3 hafta içinde kaybolur.Soğuk kompresler uygulamak ağrıyı ve morarmayı azaltır.Burun kanamaları ameliyattan sonra 1,2 hafta yaygın görülür.Doku iyileşene kadar 1 -2 hafta sümkürmemeniz gerekmektedir. Tamponlarınız genellikle bir kaç gün içerisinde alınır.Gözlük kullanıyorsanız bir ya da iki az kullanmamanız ya da alnınıza bantlamanız gerekmektedir.Ameliyattan sonra burun yüzeyinde küçük çatlak kan damarları görülebilir.Bunlar genelde önemsiz ve geçicidir.

Rinoplasti burun içinden gerçekleştiği zaman görünen yara izi kalmaz.Açık bir teknik kullanılırsa ,burun delikleri arasında küçük ve önemsiz izler kalabilir.Ameliyatın etkisinin tam olarak kendisini göstermesi 1 yıl sürebilir.

Bir önceki yazımız olan Liposuction (liposakşın) Yağ aldırma başlıklı makalemizde liposakşın, liposakşın zararları ve liposuction hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. Revizyon burun ameliyatı gereken her hastanın çok farklı ve kendine özgü şekil bozuklukları olabilir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi