Faydaları
Rimel Sürülürken Yapılan Hatalar

Rimel Sürülürken Yapılan Hatalar

Kirpikler gözlerin güzelliğini ortaya çıkaran önemli yerlerdir. Kirpikler için kullanılan rimellerde yapılan yanlışlar hem kirpiklere zarar verir hem de gözlerin güzelliğini almaktadır. Bu yanlışların neler olduğunu bilinmesi bu yanlışları yapılmaması için faydalı olacaktır. İşte kirpiklere maskara çekilirken yapılmaması gereken yanlışlar; -Rimeli 2 kat olarak çekmeyin. Bu yoğunluk sağlar ve kirpiklerde eğilmelere neden olabilir. -Rimel kutusunun […]

Kirpikler gözlerin güzelliğini ortaya çıkaran önemli yerlerdir. Kirpikler için kullanılan rimellerde yapılan yanlışlar hem kirpiklere zarar verir hem de gözlerin güzelliğini almaktadır. Bu yanlışların neler olduğunu bilinmesi bu yanlışları yapılmaması için faydalı olacaktır. İşte kirpiklere maskara çekilirken yapılmaması gereken yanlışlar;

-Rimeli 2 kat olarak çekmeyin. Bu yoğunluk sağlar ve kirpiklerde eğilmelere neden olabilir.
-Rimel kutusunun kapağı kapalı olmalıdır. İçine girecek olan zararlı hava kirpikler için zararlıdır. Rimel sürdükten sonra hemen kapatılmalıdır.
Rimel kullanımı belli bir süre olmalıdır. Uzun süre rimel kullanmak iyi değildir. Rimel kullanmadan önce mutlaka ne zaman aldığınızı hatırlayın ve eski bir tarihte almış iseniz o rimeli kullanmayın. Kızarıklıklara yol açabilir ve kirpiklerde döküntü sorununu getirir.
-Rimeli doğru bir şekilde sürerseniz oldukça güzel bir görüntü verebilirsiniz. Bu sabır işidir. Rimel sürerken heyecanlanmadan ve sabırsızlanmadan yavaş yavaş kendinizi mutlu hissederek sürmeniz gerekmektedir.
-Göz kapaklarınızın temiz olmasına dikkat edin. Bu da rimel sürerken önemli konular arasında yer almaktadır.

Rimel kullanımında yapılan yanlışlar ve dikkat edilmesi gerekenleri dikkatlice okuyup bilinçlenmelisiniz. Yanlış rimel kullanımı güzelliğinizi örtecek bir durumu ortaya çıkarır. Bu yüzden rimel kullanırken sabırlı olmalısınız. Sabırlı olmadan sürülen rimel karışık bir görüntü verecek ve daha kötü bir görünüme yol açacaktır. Sürerken aceleciliği bir kenara bırakmayı unutmayın.

Bir önceki yazımız olan Siyah Noktalardan Kurtulmak İçin Evde Yapabilecekleriniz başlıklı makalemizde siyah nokta bandı, siyah nokta maske ve siyah nokta nasıl geçer hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/