Faydaları
Rahimde Sancı Neden Olur ?

Rahimde Sancı Neden Olur ?

Hamilelik gerçekten çok zor bir süreçtir ve dokuz ay veya bazen daha uzun sürmesi, anne adaylarını çok fazla yorabiliyor. Bu sürecin başlangıcı çok zor geçmesede, ortalarına doğru ve anne adayının karnı dahada belirginleştiği zaman, kadınlar çok daha zor bir durumda kalıyor. Rahimden gelen kısa sancılar ve bazen ayakların ve bacakların uyuşması, anne adaylarına zorluklar yaşatabiliyor. […]

Hamilelik gerçekten çok zor bir süreçtir ve dokuz ay veya bazen daha uzun sürmesi, anne adaylarını çok fazla yorabiliyor. Bu sürecin başlangıcı çok zor geçmesede, ortalarına doğru ve anne adayının karnı dahada belirginleştiği zaman, kadınlar çok daha zor bir durumda kalıyor. Rahimden gelen kısa sancılar ve bazen ayakların ve bacakların uyuşması, anne adaylarına zorluklar yaşatabiliyor. Rahimde sancı neden olur diye araştırabilirsiniz. Aslında en basiti olarak çok fazla hareket edemediklerinden kaynaklanmaktadır. Bu yüzden doktorlar, anne adayların günlük kısada olsa sürekli olarak yürüyüş ve egzersiz yapmaları gerektiğini söyler ki bu şekilde vücudun kan dolaşımı sağlansın. Kan dolaşımı olmadığı sürece aynı zamanda ödemlerde oluşabilir.

Rahimde Sancı Neden Olur ?

Rahimden hissedilebilecek sancılar için her zaman sakin olmak gerekiyor. Rahimdeki sancılar, bebeğin gelişmeye devam ettiği, daha sonra rahmin bebeğin gelişimi için hazırlandığından dolayı bazen ağrılar hissedebiliyoruz. Bebek rahminde tamamen gelişmeye başladığı zamanda ise, bebek büyüdüğü için rahim kasılmaktadır ve bebek rahim duvarlarını genişletir. Bu şekilde ister istemez kaslar genişlediği için bazen ağrı yapabiliyor. Eğer ağrılara dayanamıyorsanız, siz ve bebeğinize zarar vermeyecek şekilde doktorlarınız ilaç verebilir, fakat çoğu zaman dayanılmaz bir ağrı olmuyor, bu yüzden sakin ve derin nefesler alıp vererek ağrılardan kurtulabiliyorsunuz. Bazen ise büyüyen ve doğumamış bebeğinize konuşmakta ağrıyı azaltabiliyor. Annelik çok kutsal bir şey olduğu için, ağrılara bile iyi gelebiliyor.

Rahimde Sancı Neden Olur

İnternete baktığınız zaman, rahimde sancı neden olur diye araştırıp aslında tamamen bebeğin gelişmesinden kaynaklandığını anlayabilirsiniz. Malum bebeğinizin gelişimi için bazen hafif ağrılara katlanmak zorunda kalabiliyorsunuz. Rahim hassas bir organdır ve bu yüzden bebek gelişirken, rahmi genişlettirdiği için, kaslar gerildikçe ağrılar olabiliyor. Sancılarınız oluyor ve bunu giderebilmek için sakin olmanız gerekiyor. Her sancıda kötü düşünmemek gerekiyor. Bazı anne adayları her sancıları olduğu zaman, bebeklerine bir şey olduğunu düşünerek, paniklemeye başlarlar. Rahim bölgesinde hissedeceğiniz sancı, doğum bitene kadar devam eder. Bebek tamamen geliştikten sonra, çok fazla ağrı olmaz, ama yinede aralıklı olarak hafif ve kısa sancılar olma ihtimali yüksek olur. Sonuçta rahim hayatı boyunca gerilmediği kadar geriliyor.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi