Faydaları
Rahat Bir Doğum Yapmak İçin Tavsiyeler

Rahat Bir Doğum Yapmak İçin Tavsiyeler

Rahat Bir Doğum Geçirmek İçin Tavsiyeler Hamilelik süresincealınacakönlemlerannenin psikolojik ve fiziksel durumunun sağlıklı gelişmesi, doğumun kolay ve sorunsuz olması açısından oldukça önemlidir. Annenin PsikolojikHazırlığı Anne adayının ruhsal olarak doğuma kendini hazırlaması oldukça önemli. Çevresinde olabildiğince negatif, kötü yorum yapan kişileri bulundurmaması, kendini nelerle karşılaşabileceğini düşünerek motive edebilmesi önemlidir. Özellikle normal doğum yapacaksa buna daha fazla […]

Rahat Bir Doğum Geçirmek İçin Tavsiyeler

Hamilelik süresincealınacakönlemlerannenin psikolojik ve fiziksel durumunun sağlıklı gelişmesi, doğumun kolay ve sorunsuz olması açısından oldukça önemlidir.

Annenin PsikolojikHazırlığı

Anne adayının ruhsal olarak doğuma kendini hazırlaması oldukça önemli. Çevresinde olabildiğince negatif, kötü yorum yapan kişileri bulundurmaması, kendini nelerle karşılaşabileceğini düşünerek motive edebilmesi önemlidir. Özellikle normal doğum yapacaksa buna daha fazla ihtiyacı olur.  Sözgelimi doğumsancısıve bu sırada yaşayacakları hakkında önceden bilgisinin olması önemlidir.

Rahat Doğum İçin Yapılması Gerekenler

Anne adayının fiziksel olarak da doğuma hazırlık yapması gereklidir. Bedensel hareketler,beslenme bu süreçte yardımcı olabilir. Stres yaratan gıdalardan kaçması önemlidir. Kafeinli içecekler,sigara vs. gerilimi daha da artırır.

Rahatlatıcı Egzersizler

Kolay doğum yapabilmek için hamilelikte egzersizkonusu oldukça önemlidir. Fiziksel ve ruhsal açıdan  rahatlama yaratması, acı eşiğini yükseltmesi en önemli yararlarıdır. Doktorunyasakladığı durumlar dışında spor yapmak anneye fayda sağlar. Ancak bu dönemde yapılan sporun ağır olmaması gerekir. Annenin fiziksel durumu dikkate alınmalıdır.

Doğum Zamanı Yaklaştığında

Zaman geldiğindeolası kötü durumların önüne geçmek, karışıklık durumu yaratmamak için önceden hazırlık yapılması gerekmektedir. Hastane, ödemeler, bebek kıyafetleri, annenin ve bebeğin ihtiyacı olabilecek her şey detaylıca düşünülmelidir. Eşya hazırlığı yapılarak bir çanta yapılabilir. Böylece zaman kaybetmeden onu alıp çıkmanız yeterli olur. Ayrıca alternatif hastane bulmak da önemli. Çünkü gideceğiniz hastaneye geç ulaşılmasıyla da hastanede sorun olması durumunda ikinci bir seçenek olması sağlık açısından önemli. Bu sırada anne adayının doğum sırsında yanında kim olacağı da belirlenmelidir. Eğer mümkünse moral bozan ve korkuyu körükleyen kişilerin doğum yapmadan önceanne adayının yanında olmaması gerekir. Bunun dışında anne nefes alıp verişlerini kontrol etmeyi öğrenmelidir.

Bir önceki yazımız olan Osteoartrit Nedenleri, Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri başlıklı makalemizde osteoartrit ağrı, osteoartrit egzersiz ve Osteoartrit iğneleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/