Faydaları
Radyoterapiye Gitmeden Önce Neler Yapılmalıdır

Radyoterapiye Gitmeden Önce Neler Yapılmalıdır

Radyoterapi uygulaması genellikle kanser bölgeleri için yapılan bir yöntemdir ve kişi neresinden tedavi olacaksa o kısım ile işlem alacak ve kanseri yok etmek ya da kanseri geriletmek için uygulanacak olan bir tedavi şeklidir. Radyoterapiye gitmeden önce neler yapılmalıdır diye sizler için oluşturduğumuz bu makalede izlere daha öncesinde yapabilecekleriniz hakkında birkaç tüyo vermek için araştırmalarımızı tamamladık. […]

Radyoterapi uygulaması genellikle kanser bölgeleri için yapılan bir yöntemdir ve kişi neresinden tedavi olacaksa o kısım ile işlem alacak ve kanseri yok etmek ya da kanseri geriletmek için uygulanacak olan bir tedavi şeklidir. Radyoterapiye gitmeden önce neler yapılmalıdır diye sizler için oluşturduğumuz bu makalede izlere daha öncesinde yapabilecekleriniz hakkında birkaç tüyo vermek için araştırmalarımızı tamamladık.

Radyoterapi öncesinde yapılması gerekenlerin en başında doktorunuz ile iyice konuşmak ve durumu anlamaktır. Bu noktadan sonra doktorunuzun ilgileneceği bir konudur ve sizlerin ön bir muayenesini yaparak uygun olup olmadığınızı ya da uygulama sırasında size zorluk çıkaracak farklı bir rahatsızlığınızın olup olmadığı iyice araştırılır.

Örneğin boğaz ya da ağız için radyoterapi alacak olan bir kişi için diş bakımı çok önemlidir ve mutlaka uygulama yapılmadan önce varsa çürük dişler kişiden uzaklaştırılmalıdır. Yine aynı şey karın bölgesi içinde geçerlidir. Kişide ishal gibi durumlar ortaya koyacağı için doktorunuz bunu düşünecek ve ona göre ilaçlar verilerek önden bir önlem almış olacaktır.

Bunun dışında sizin radyoterapi olmadan önce yapılması gerekenler adında bir uygulama maruz kalmak zorunda değilsiniz. Genellikle çok hızlı karar verilen bir süreç olduğu için zaten kişinin evde herhangi bir bakım yapması ya da uzun süre ilaç kullanımı sonrası başlaması da mümkün değildir.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi