Faydaları
Pürüzsüz Bir Cilt İçin Neler Yapılmalı

Pürüzsüz Bir Cilt İçin Neler Yapılmalı

Cilt Bakımı: özellikle hanımların hassasiyet ve önemle sürdürdükleri bakım çeşitlerinden biridir. Vücudumuzun pek çok bölgesi için çeşitli bakım teknikleri bulunmaktadır. Kusursuz bir cilde sahip olmak konusunda 3 ana madde bulunmaktadır. Bunları şöyle sıralayabiliriz; 1.      Temiz Bir Cilt, Güzelliktir… Bakım yapılacak bölgenin neresi olduğunun hiçbir önemi yoktur. Ancak temizliğinin sağlanması öncelikli işlemdir. Pürüzsüz Bir Cilt için […]

Cilt Bakımı: özellikle hanımların hassasiyet ve önemle sürdürdükleri bakım çeşitlerinden biridir. Vücudumuzun pek çok bölgesi için çeşitli bakım teknikleri bulunmaktadır.

Kusursuz bir cilde sahip olmak konusunda 3 ana madde bulunmaktadır. Bunları şöyle sıralayabiliriz;

  1. 1.      Temiz Bir Cilt, Güzelliktir…

Bakım yapılacak bölgenin neresi olduğunun hiçbir önemi yoktur. Ancak temizliğinin sağlanması öncelikli işlemdir. Pürüzsüz Bir Cilt için ilk sihirli kelime kalıbımız “Temiz Bir Cilt”.

  1. 2.      Cilt Türünün Tesipiti…

Pürüzsüz Bir Cilt için yapılması gerekenlerden bir diğeri ise; Cilt Türünün tespit edilmesidir. Bakım yapılacak cildin yağlı ya da kuru ya da normal bir cilt olup olmadığının tespiti önemli ve gereklidir. Bu tespitin ardından uygulanacak maske ve nemlendirici ürün seçimlerinizi yapabilirsiniz. Uzman bir görüş için Dermatolog gözlemi ile cildinizin hangi türe girdiğini net olarak öğrenebilirsiniz.

pürüzsüz cilt doğal maske

  1. 3.      Hangi Bakım Ürünlerini Kullanmalıyım?

İşte bu son soru ile Pürüzsüz Bir Cilt için son adımı da atmış olacaksınız. Temizlenen ve cilt türü tespit edilmiş olan cildiniz için artık konusunda uzman bir bakım ürünleri mağazasına uğramalı ve alışverişinizi yapmalısınız. Biraz içten olabilirseniz, mağaza çalışanlarının kendilerine uyguladıkları bakım dönemlerini de öğrenebilirsiniz. Son ve önemli bir uyarımız ise; cilt bakım ürünlerini test etmeden asla tam kullanımda bulunmayın. Yan etkisi olan pek çok bakım ürününün bilinçsizce kullanımı sonrasında özellikle yüzlerinde dönülmez tahribatlara yol açan pek çok insan vardır. Elbette tek suçlu onlar değildir. Ancak ürünler üzerinde yer alan yasal uyarılardan ötürüdür ki; üreticiyi sorumlu tutamazsınız. Lütfen bu konuda da dikkatli olun.

 

Bakımlı ciltler, kaliteli yaşamlar demektir…

Bir önceki yazımız olan Ayak Tırnaklarını Yumuşatmak için Ne Yapılmalı ? başlıklı makalemizde ayak tırnak mantarı, ayak tırnak rahatsızlıkları ve ayak tırnakları için bakım hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi