Faydaları
PRP Saç Tedavisi Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır

PRP Saç Tedavisi Sonrası Bakım Nasıl Olmalıdır

PRP tedavi sistemi uygulaması zor bir uygulama olduğu gibi tedavi sonrası da evde bakım işlemi oldukça önemlidir. Tedavi yapılan bölgeye uygun temizlik malzemesi kullanmak tedavi sonrası bakım için oldukça önemli bir durumdur. Daha fazla saç dökülme işlemi olmaması için ve yapılan işlemde olumsuz bir sonuç olmaması açısından uygulanacak olan temizlik malzemesi saç dökülmesi için oldukça […]

PRP tedavi sistemi uygulaması zor bir uygulama olduğu gibi tedavi sonrası da evde bakım işlemi oldukça önemlidir. Tedavi yapılan bölgeye uygun temizlik malzemesi kullanmak tedavi sonrası bakım için oldukça önemli bir durumdur. Daha fazla saç dökülme işlemi olmaması için ve yapılan işlemde olumsuz bir sonuç olmaması açısından uygulanacak olan temizlik malzemesi saç dökülmesi için oldukça önemlidir. Tedavi sonrası saç ve cilt bakımı açısından oldukça önemli olan konu temizlik için kimyasal madde kullanılmamasıdır. Tedaviden 1 veya 2 gün sonra temizlik işlemi yapılmamalıdır.

Saç Dökülmesi Neden Olur ?

Genellikle erkeklerde görülen saç dökülmesi durumunu en önemli ve uygun fiyata olan PRP tedavisi ile yapılmaktadır. Saç dökülmesini engellemek için dikkat edilmesi gereken en önemli husus kullanılan temizlik malzemesidir. Saç dökülmesinin en önemli nedeni vitamin eksikliği ve stres olabilir ve saç tedavisi sonrası bakım da bu konuda oldukça önemlidir. Sık sık yaşanan bu durumların en önemli nedeni yaşanan yoğun stres durumu ve duygusal sıkıntılar olabilir. PRP tedavisi ile bu sorunu ortadan kaldırmak mümkündür.

Saç Dökülmesini Etkileyen Faktörler Nelerdir?

 1. Kadınlık hormonları,
 2. Fiziksel stres,
 3. Duygusal stres,
 4. Anemi,
 5. Hamilelik,
 6. Polikistiksendrom,
 7. Fazla A vitamini,
 8. B vitamini eksikliği,
 9. Protein eksikliği,
 10. Uygunsuz saç şekillendirme,
 11. Kullanılan ilaçlar,

PRP Tedavisi Neden Yapılır?

PRP tedavisi yapılırken en önemli dikkat edilmesi gereken huşulardan birisi tedavi yapılacak alan ve tedavinin yapılma aşamalarıdır. Tedaviyi yaptırmadan önce kendimize sormamız gereken sorulardan birisi PRP tedavi fiyatlarıdır çünkü tedavi yaptıracak kişi açısından bütçe oldukça önemlidir. PRP tedavisi saç dökülmesi ve güçsüz saçlarda problem ortaya çıkması durumda yapılan bir tedavi sistemidir.

Hangi Durumlarda PRP Tedavisi Yapılmaz ?

PRP tedavisi önemli bir tedavi uygulaması olduğundan dolayı herkese yapılamaz o yüzden gerekli test uygulamaları yapıldıktan sonra tedavi uygulanması en doğru bir seçim olacaktır. Tedavi öncesi PRP tedavisi kimlere yapılmaz sorusunun cevabını iyi bir şekilde araştırmak tedavi sonucunda olası olumsuz sonuçlar olmaması için dikkatli olunmalıdır. PRP tedavisi yapılırken çok dikkatli olunmalıdır bu yüzden tedavi yapılacak bölgenin iyi seçilmesi gerekmektedir. Tedavi yapılacak olan bölgenin seçilmesi önemli olduğu kadar tedavi yapılacak bölgede herhangi bir cilt lekesi ve cilt hastalığı olmaması gerekmektedir. Böyle bu durumla karşılaşıldığı zaman tedavi aşamaları ve tedavi süresi biraz uzayabilir.

PRP ile Saç Tedavisi Kimlere Yapılabilir?

Saç tedavisi saç dökülmesi problemi olan kişilerde sık sık yapılan bir durumdur ve ayrıca zayıf. Yıpranmış saçlar için de yapılabilir. PRP ile saç tedavisi nasıl yapılır sorusunun cevabını bu tedavinin aşamalarını araştırarak da öğrenmeniz oldukça basit bir işlem olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Nasır Tedavisi Nasıl Olur ? başlıklı makalemizde nasır acırmı, nasır bandı nasıl kullanılır ve nasır kremi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/