Faydaları
Proloterapi Nasıl Uygulanır ?

Proloterapi Nasıl Uygulanır ?

Proloterapi özel olarak hazırlanan bir losyonun vücudunuzda iğne yapılarak uygulanması haline verilen addır. Bu tedavi şekli sadece birkaç nedene bağlı kalmayarak, geniş bir tedavi şekli olarak karşınıza çıkıyor. Özellikle denediğiniz birçok ameliyat ya da ilaçlar kullanım sonrasında da bu uygulama ile ne kadar daha kolay yöntemlerin olduğunu anlamanız hiç zor olmuyor. Proloterapi nelerin tedavisinde kullanılabilir. […]

Proloterapi özel olarak hazırlanan bir losyonun vücudunuzda iğne yapılarak uygulanması haline verilen addır. Bu tedavi şekli sadece birkaç nedene bağlı kalmayarak, geniş bir tedavi şekli olarak karşınıza çıkıyor. Özellikle denediğiniz birçok ameliyat ya da ilaçlar kullanım sonrasında da bu uygulama ile ne kadar daha kolay yöntemlerin olduğunu anlamanız hiç zor olmuyor. Proloterapi nelerin tedavisinde kullanılabilir. Ve hangi bölgelere nasıl uygulanıyor.

[reklam1]

Boyun ve sırt ağrılarında

Kaburga kırıklarınızın ağrılarında

Omuz yaralanmalarında ve tahrişlerinde

Spor yaparken karşılaştığınız kazalarda

Ameliyat ile giderilemeyen eklem, omurga ağrılarında

Diz bağları, diz çapraz bağları ev olası tüm diz ağrılarında

Burkulma ve zorlanma sonucu ayak ağrıları

Topuk dikeni rahatsızlıklarında

proloterapi sırt

Kısaca vücudunuzda size ağrı veren tüm noktalarınız için Proloterapi uygulamasını yaptırabilirsiniz. Muayeneler genelde 1 saat civarında sürmekte ve bir süre seanslar aralığında tedavi olmaya devam etmelisiniz. Sizler muayene olmaya gittiğinizde doktorunuz sizin ne kadar bir tedavi süreci içinde olacağınızı saptayacak ve ona göre bir çizelge yapılacaktır.

Uygulama sonrası ilk 72 saat boyunca uygulama yapılan bölgelere sıcak su torbası ile destek verilmeli ve çok zorlayıcı aktivitelerden kaçınmalısınız. Bunun yanı sıra verilen egzersizleri de hiç aksatmadan kullanmaya devam etmelisiniz.

[reklam1]

Genellikle yüzde 80 başarılı olduğu söylenilen Proloterapi uygulamaları ile sizlerde uzun zamandır çektiğiniz acıdan kurtulabilirsiniz. Size uygun bir yöntem olup olmadığını doktorunuza danışabilirsiniz. Aynı zamanda mevcut bir ilaç kullanımı yapıyorsanız da mutlaka doktorlarınıza danışmalısınız. Bazı ilaç kullanımları ile aynı anda Proloterapi tedavisi olmayabilir. Proloterapi fiyatları ise yine hastanın içinde bulunduğu rahatlığın konumu ve derecesi ile seanslar belirleyerek ortaya konur. Genellikle 2 ya da 3 haftada bir olan bu seanslar sizlerin her geçen zamanda daha da başarılı sonuçlar ulaşmanızı sağlamış olur.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi