Faydaları
Organik Saç Ekimi Sonrasında Kafa Derisinde İz Kalır mı?

Organik Saç Ekimi Sonrasında Kafa Derisinde İz Kalır mı?

Saç yapısı hem erkekler hem de kadınlar için oldukça önemlidir. Hem görsel açıdan hem de estetik açıdan olmazsa olmaz bir durum sunan saçların gelişen teknoloji sayesinde tekrardan çıkartılması ve en doğal hali ile kalması mümkün kılınmaktadır. Uzun yıllar önce saçlarınız dökülmüş bile olsa organik saç ekimi tedavisi sayesinde saçlar eski haline gelmekte ve her zaman […]

Saç yapısı hem erkekler hem de kadınlar için oldukça önemlidir. Hem görsel açıdan hem de estetik açıdan olmazsa olmaz bir durum sunan saçların gelişen teknoloji sayesinde tekrardan çıkartılması ve en doğal hali ile kalması mümkün kılınmaktadır. Uzun yıllar önce saçlarınız dökülmüş bile olsa organik saç ekimi tedavisi sayesinde saçlar eski haline gelmekte ve her zaman için de kesin sonuçlar sağlanmaktadır. Saç ekimi işlemlerinde kişilerin en çok sorduğu soruların başında ise Organik saç ekimi sonrasında kafa derisinde iz kalır mı sorusu olmaktadır.

Saç ekim işlemleri iki farklı teknikle yapılmaktadır. Bu tekniklerden ilki ve en çok uygulanan FUE saç ekim tekniği olmaktadır. Bu teknikte kullanılan cihazlar sayesinde ense ve kulak arası bölümlerden alınan greftler yine aynı cihazla saç olmayan deriye gönderilmekte ve saç ekme işlemi sonlandırılmaktadır. Diğer bir saç ekim işlemi ise FUT olmaktadır. Bu teknikte ise alınan saçlar nakil edilerek saç çıkmayan deriye yerleştirilmektedir. FUT işlemi cerrahi bir operasyon olmakta ve bu yöntem ile ekilen saçlarda daha fazla işlem yapılmaktadır.

Kafada İZ Bırakmayan Saç Ekimi Tedavisi

FUE yöntemi ile yapılan saç ekme işlemlerinde kullanılan cihaz milimetreden daha küçük iğneler aracılığı ile işlemini yapmaktadır. Milimetreden küçük delikler ise vücut tarafından kendiliğinden kapatılmakta ve sonrasında asla iz, yara veya herhangi bir leke kalmamaktadır. Saç ekiminden sonra deride iz kalır mı sorusu da böylece çürümüş olmaktadır. Kullanılan teknik ve kullanılan cihazlar sayesinde baş bölümünde hiçbir şekilde yara izi kalmamakta ve en doğal görünüm sağlanmaktadır.

Saç ekimi son dönemlerde herkesin ihtiyaç duyduğu ve oldukça da yüksek oranda uygulattığı bir işlem olmaktadır. Tabi ki bazı soru işaretleri de kişilerin aklında bulunmaktadır. Bunlardan ilki de saç ekiminden sonra kafada iz kalır mı olmaktadır. Öncelikle yapılan testler, kontroller ve çalışma şekilleri sayesinde sonradan olabilecek her şey önceden görülmüş ve bilinçli bir şekilde yapılmaktadır. Bundan dolayı da kafa derisinde asla iz kalmamaktadır. Yapılan incelemelerde saçın hangi açı ile hangi bölgeye taranacağı dahi en ince ayrıntısına kadar bilinmekte ve son derece de kaliteli bir çalışma yöntemi sağlanmaktadır.

Doğal Saç Ekim Yöntemleri

Saç ekimi konusunda dikkat etmeniz gereken en önemli nokta ise bu işlemi uygulayacak olan kliniğin uzman potansiyeli, kullanacağı teknoloji ve işlem garantisi olacaktır. Son sistem teknik ile ve yüksek uzmanlık bilgisi ile yapılacak olan saç ekimlerinden sonra hiçbir şekilde leke, iz veya yara gibi sorunlar olmayacak ve her zaman için en ideal saç ekim işlemi sunulmuş olacaktır. Profesyonel şekilde uygulanacak olan saç ekimi tedavisinden sonra ise saç ekiminden sonra kafada yara olur mu sorusu tamamen çürümektedir.

Bir önceki yazımız olan Nasır Tedavisi Nasıl Olur ? başlıklı makalemizde nasır acırmı, nasır bandı nasıl kullanılır ve nasır kremi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/