Faydaları
Organik Saç Ekim Sonrasında Kafa Derisinde İz Kalır Mı

Organik Saç Ekim Sonrasında Kafa Derisinde İz Kalır Mı

Organik saç ekimi klasik saç ekimine göre pek çok avantaja sahip. Bu nedenle de son zamanların en çok konuşulan konularından birisi haline geldi. Ancak yeni sayılabilecek bir uygulama olduğu için kafalarda pek çok soru işaretleri var. Organik saç ekimi ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz. Organik Saç Ekimi Nedir? Organik saç ekimi, kök hücre iyileştirilmesiyle […]

Organik saç ekimi klasik saç ekimine göre pek çok avantaja sahip. Bu nedenle de son zamanların en çok konuşulan konularından birisi haline geldi. Ancak yeni sayılabilecek bir uygulama olduğu için kafalarda pek çok soru işaretleri var. Organik saç ekimi ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Organik Saç Ekimi Nedir?

Organik saç ekimi, kök hücre iyileştirilmesiyle birlikte geliştirilmiş bir uygulamadır. Klasik saç ekimindeki kıl köklerinin alınarak hedef bölgeye nakledilmesine göre daha avantajlıdır. Bunun sebebi organik saç ekiminde kullanılan yöntemden kaynaklanmaktadır. Çünkü organik saç ekimi uygulaması, sadece sağlıklı kıl köklerini nakletmiyor; hedef bölgeyi kök hücreler bakımından zenginleştirilmiş yağ dokusu ile besliyor. Klasik saç ekimi gibi kimyasallar değil, hastanın kendi yağ dokusunu içerir.  Kısaca organik saç ekimi hem sağlıklı kıl köklerini alıyor, hem de onları sağlıklı ve saç çıkması için uygun ve zengin hale getirilmiş bölgeye naklediyor. Hastanın karın bölgesi gibi uygun bölgelerinden alınan yağ dokuları öncelikle kök hücre bakımından zenginleştiriliyor. Ardından bu yağlar hedef bölgeye nakledilerek kıl kökleri ekleniyor.

Organik Saç Ekimi Ağrılı Bir Yöntem Midir?

Organik saç ekimi ağrı ve acı vermeyen bir uygulamadır. Uygulama esnasında herhangi bir ağrı duymayacağınız gibi, hemen ertesi gün sosyal yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Günlük rutinlerinizi etkilemeyen, size ağrı ve acı vermeyen organik saç ekimi sayesinde normal saç ekimine oranla çok daha kısa sürede çok daha fazla sağlıklı saça kavuşursunuz.

Organik Saç Ekimi Sonrasında İz Kalır Mı?

Organik saç ekimi sonrasında iz kalması gibi bir durum söz konusu değildir. Çünkü organik saç ekimi derinize, deri altı dokularınıza kıl köklerinize asla zarar vermeden çok hassas cihazlarla yapılan bir uygulamadır. İşlem sonunda kendinizi yaralı hissetmezsiniz çünkü cildinizi yaralayacak ekipmanlar kullanılmaz. Bu nedenle derinizde bir iz kalmaz; kendinizi bir operasyon geçirmiş gibi hissetmezsiniz. Organik saç ekim süreci kendi içinde son derece kompleks olsa da uygulaması son derece basittir. Yani siz organik saç ekiminin en basit aşamasına şahit olursunuz, ağrı sızı hissetmez, yaralanmazsınız.

Organik Saç Ekimi Garantili Bir Yöntem Midir?

Pek çok klinik organik saç ekimi yapmaya başlasa da bunun mutlaka uzmanlar tarafından yapılmasını öneriyoruz. Bizim kliniğimiz organik saç ekimi uzmanı bir merkezdir; yaptığımız işlerin arkasında dururuz ve en önemli ölçütümüz sizin sağlıklı saçlara sahip olmanızdır. Yaptığımız her uygulama merkezimizin garantisi altındadır.

Organik Saç Ekimi Sonra Dökülür Mü?

Organik saç ekimi uygulaması sonrasında kazandığınız saçları bir ömür boyu kullanabilirsiniz; çünkü o saçlar sizin kendi saçlarınızdır ve zenginleştirilmiş, geliştirilmiş hücrelerle donatılmıştır. Çok daha güçlü, çok daha sağlıklı olarak çıkan bu saçlarınızın önceki gibi dökülme problemi olmayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Nasır Tedavisi Nasıl Olur ? başlıklı makalemizde nasır acırmı, nasır bandı nasıl kullanılır ve nasır kremi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/