Faydaları
Organik Gold Fuenin Normal Saç Ekimine Göre Fiyatı Daha Mı Pahalıdır

Organik Gold Fuenin Normal Saç Ekimine Göre Fiyatı Daha Mı Pahalıdır

Günümüzde organik goldfue saç ekimi yöntemi; saç ekimi operasyonlarının arasında en sık tercih edilenidir. Fue yöntemi ile gerçekleştirilen saç ekimi işlemlerinde herhangi bir cerrahi girişim olmamasından ötürü hastalar bu seçimlerinde daha rahat karar vermektedirler. Organik Gold Fue Yöntemi İle Nasıl Saç Ekimi Yapılır? Organik goldfue saç ekimi yöntemi ile saçlar tek tek alınarak saçsız bölgelere […]

Günümüzde organik goldfue saç ekimi yöntemi; saç ekimi operasyonlarının arasında en sık tercih edilenidir. Fue yöntemi ile gerçekleştirilen saç ekimi işlemlerinde herhangi bir cerrahi girişim olmamasından ötürü hastalar bu seçimlerinde daha rahat karar vermektedirler.

Organik Gold Fue Yöntemi İle Nasıl Saç Ekimi Yapılır?

Organik goldfue saç ekimi yöntemi ile saçlar tek tek alınarak saçsız bölgelere nakledilir. Foliküler çıkarma işlemlerinden önce donör alanlardaki saçlar kesilir ve 1 milimetre olacak kadar kısaltılır.

Lokak anestezi ile gerçekleştirilen organik goldfue saç ekimi yöntemi acısızdır çünkü saç kökünün alındığı yerler ve saç ekimi yapılacak alanlar uyuşturulur.

Mikro Motor Nedir?

Özel geliştirilen mikro motorlar sayesinde, saç kılı ortaya çıkarılır ve kılın çıkış açısına uygun şekilde deriye batırılıp kök o noktadan alınır. Saç kökleri, folikül ve onu çevreleyen mikroskobik doku ile birlikte, silindirik bir şekilde kesilmiş olur.

Operasyondaki greftlerin zarar görmemesi adına,minimalize edilen bu otomatik sistemler sayesinde operasyon süreleri oldukça kısalmıştır. Buna bağlı olarak da zaman birimine düşen greft sayısı da artmıştır.

Organik Gold Fue Saç Ekimi Yöntemi Fiyatlandırması Nasıl Olur?

Fut yönteminden farklı olan organik goldfue saç ekimi yönteminde fiyatlandırma oldukça kapsamlı bir konudur. Fiyatlandırma yapılırken dikkat edilen hususlardan biri hastadan alınacak greft sayılarıdır. Saçsız bölgenin alanı ve kişiye uygulanacak seanslar da fiyatlandırmada etkileyici hususlardandır.

Fue Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

Fue yönteminde fut yönteminden farklı olarak greftlerin alındığı bölgede dokular kesilmeden yalnızca ilgili kök hücresi çalışma yapılır ve direk olarak kök alınır.

Saç köklerinin alındığı bölgede kesim ve dikiş işlemleri olmaz. Köklerin alındığı bölgelerde 6 ila 7 mm’den küçük çaplı sıyrıklar oluşabilmektedir. Ancak bu sıyrıklar birkaç günde kapanır ve herhangi bir iz bırakmadan iyileşirler.

Fue Yöntemi İle Saç, Sakal ve Kaş Ekimi

Ense bölgesinden alından köklerle organik goldfue tekniği ile kaş ve sakal ekimi degerçekleştirilir ve aynı zamanda saç ekimindeki gibi herhangi bir acı ve iz oluşturmaz.

Fue Saç Ekimi Tekniğinde Kaç Greft Kullanılır?

İhtiyaca ve talebe göre değişiklik gösteren greft sayıları, organik goldfue saç ekimi yönteminde ortalama 4000 ila 6000 greft kullanılır. Bu durum donöre göre de değişiklik gösterebilmektedir.

1 Greft Kaç Saç Teli Demektir?

Her bir grefte 1 ila 3 arasında saç kökü bulunmaktadır. 1 greftlik saç ortalama 2 ila 2,5 saç teline tekabül etmektedir.

Elde edilen saç kökü sayısına ve alan açıklığına bağlı olarak santimetre kare başına 50 ila 60 saç kökü ekilebilmektedir.

Ayrıca operasyon sırasında yapılan işlemlerde ağrı az olması sebebiyle de organik goldfue saç ekimi yöntemi tercih edilir ve talep görmektedir.

Bir önceki yazımız olan Nasır Tedavisi Nasıl Olur ? başlıklı makalemizde nasır acırmı, nasır bandı nasıl kullanılır ve nasır kremi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/