Faydaları
Organik Gold Fue Sonrası Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Organik Gold Fue Sonrası Saç Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Organik Gol Fue yöntemi günümüzde artık en çok tercih edilen saç ekim yöntemi haline gelmiştir. Organik Gold Fue sonrasında yapılacak saç bakımı oldukça önemlidir. Operasyon sonrası doktor önerilerine uymak ve özel bakım yapmak gerekmektedir. Organik gold fue sonrası ilk saç yıkama işlemi 3 gün sonra yapılabilmektedir. Saç yıkama işleminde kesinlikle tırnaklar kullanılmamalı, avuç içi ve […]

Organik Gol Fue yöntemi günümüzde artık en çok tercih edilen saç ekim yöntemi haline gelmiştir. Organik Gold Fue sonrasında yapılacak saç bakımı oldukça önemlidir. Operasyon sonrası doktor önerilerine uymak ve özel bakım yapmak gerekmektedir. Organik gold fue sonrası ilk saç yıkama işlemi 3 gün sonra yapılabilmektedir.

Saç yıkama işleminde kesinlikle tırnaklar kullanılmamalı, avuç içi ve parmaklar ile yıkama işlemi yapılmalıdır. Organik Gold Fue sonrasında önerilen losyon ve şampuan kullanılarak yıkama işlemleri yapılmalıdır. Saç ekimi yapılan bölgeye masaj hareketleri yapılmamalıdır. Doktor önerilerini harfiyen uymak gerekmektedir.

Organik Gold Fue Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Organik Gold Fue sonrasında özelikle saç yıkama işlemine çok dikkat etmek gerekmektedir. Organik Gold Fue sonrası saç yıkama işleminde dikkat edilmesi gerekenler şöyledir;

 • Saç ekimi yapılan bölgeye önerilen losyon sürülerek bir saat bekletilmelidir.
 • Önerilen şampuan ile ense bölgesi hafif hareketlerle yıkanmalıdır.
 • Ekim yapılan bölge yumuşak hareketlerle şampuanlanmalıdır.
 • Durulama işlemi uzun tutulmalıdır ve yumuşak hareketlerle yapılmalıdır.
 • 10 gün sonra, kabuklar yok oluktan sonra normal şampuana geçilmelidir.
 • Saçları doğal kurutmak gerekmektedir, gerekmedikçe saç kurutma makinesi kullanılmamalıdır.
 • Saç kurutma makinesi kullanılacaksa soğuk üfleyen ayarda kullanılmalıdır.
 • 5- 10 günden önce saç kurutma makinesi kullanılmamalıdır.
 • İlk üç gün dış etkenlerden korunmak için şapka takılmalıdır.
 • İlk 15 gün saç spreyi ya da jöle kullanılmamalıdır.
 • İlk üç hafta sonra saçlar dökülebilir bu normaldir, 8 hafta içinde saçlar yeniden çıkar.

Gold Fue Sonrası Günlük Hayat

Gold Fue sonrasında 2- 6 hafta boyunca operasyon yapılan bölgenin iyileşmesini engelleyecek durumlardan kaçınılması gerekir. Güçlü güneş ışınları ve darbe almak gibi olaylardan kaçınmanız gerekmektedir. İlk bir hafta sauna ve yüzme havuzu gibi aktivitelerden kaçınmanızda fayda vardır. Dış etkenlerden korunmak için şapka takmak iyi olacaktır. Günlük hayat normal bir şekilde devam edebilir sadece saç ekimi yapılan bölgeyi korumak gerekir.

Operasyon sonrasında doktor tavsiyelerine uymak önemlidir. Kontrollere gitmek ve özellikler saç yıkama işlemlerinde özenli olmak gerekmektedir. Gold Fue sonrası neler yapılmalıdır sorusunun ilk cevabı saç ekimi yapılan bölgeyi korumak ve özenli davranmak olacaktır. Saç bakımını düzenli olarak uygulamak da en önemli şeylerden biridir. Önerilen losyon ve şampuan dışında bir şey kullanmak gerekir.

Gold Fue Sonrası Saça Dökülmesi

Gold Fue sonrasında üç hafta sonra saçlarda dökülme yaşanması normaldir, endişe etmenize gerek yok. Bu evrede saç kökleri yenilenmekte ve tekrar çıkamaya hazırlanmaktadır. Saç dökülmesi yaşandıktan 8 hafta sonra saçlar yeniden uzamaya başlamış olacaktır. Bu evrede saç bakımına dikkat etmek ve saç köklerine iyi bakmak, saç ekimi yapılan bölgeye özenli davranmak gerekir.

Bir önceki yazımız olan Nasır Tedavisi Nasıl Olur ? başlıklı makalemizde nasır acırmı, nasır bandı nasıl kullanılır ve nasır kremi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
İnstagram Takipçi Satın Al | https://oiyi.net/