Faydaları
Narın Cilde Faydaları Nelerdir ?

Narın Cilde Faydaları Nelerdir ?

Nar, 1500’lü yıllardan bu yana, birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Bu yazımızda vücudumuza olan mucizevi faydalarını bir kenara bırakacağız ve narın cilde faydaları hakkında bilgiler vereceğiz. Nar özlerinin birçok kozmetik ürününün içinde yer aldığını biliyoruz. Bu denli faydalı bir meyve olan narın mevsimi de gelmişken, şu sonbahar günlerinde bol bol nar tanesi tüketmeye ve hatta sindirimini […]

Nar, 1500’lü yıllardan bu yana, birçok hastalığın tedavisinde kullanılıyor. Bu yazımızda vücudumuza olan mucizevi faydalarını bir kenara bırakacağız ve narın cilde faydaları hakkında bilgiler vereceğiz. Nar özlerinin birçok kozmetik ürününün içinde yer aldığını biliyoruz. Bu denli faydalı bir meyve olan narın mevsimi de gelmişken, şu sonbahar günlerinde bol bol nar tanesi tüketmeye ve hatta sindirimini ve etkisini hızlandırmak için nar suyu tüketmeye özen gösterin. Peki, narın cilde faydaları nelerdir?

Narın Cilde Faydaları

Nar, sivilce problemi yaşayan kişilere sıklıkla tavsiye edilir. Sivilceler, genellikle hormonal düzensizlikler ve sindirim sorunlarına bağlı olarak ortaya çıkıyor. Bu durumda nar tüketmek, hem cildinize ışıltı kazandıracak hem de aktif sivilcelerinizin azalmasına yardımcı olacak. Oluşmamış sivilcelerin oluşumunu engellemek için de yine sık sık nar suyu tüketmenizi tavsiye ediyoruz. Nar, gerçek bir antioksidan kaynağıdır. Yaşlanma belirtilerini mümkün olduğunca ertelemek için, nar gibi antioksidan meyve ve sebzeleri tüketmenizi tavsiye ediyoruz. İnce çizgiler ve kırışıklıkları önlemek için, narın cilde faydalarından yararlanabilirsiniz.

Narın Cilde Faydaları

Narın cilde faydaları ; Yaraları daha hızlı iyileştirmek için, eski çağlardan bu yana nar sık sık kullanılıyor. Siz de yaraları iyileştirmek için nar özlü kremler, nar çekirdeği özlü ilaçlar kullanabilirsiniz. Bunun yanında, sivilce lekeleri için de yine nar çekirdeği özünün iyileştirici etkisinden yararlandığınızda, aradaki farkı göreceksiniz. C ve B5 vitaminleri bakımından oldukça zengin olan bu meyveyi, sonbahar kış aylarında bol bol tüketmeyi ihmal etmeyin.

Bir önceki yazımız olan Uyku Problemi Çekenler Ne Yapmalı ? başlıklı makalemizde uyku problemi, uyku problemi depresyon ve uyku sorunu cekiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi