Faydaları
Migrene Ne İyi Gelir

Migrene Ne İyi Gelir

Günlük yaşamın telaşı ve koşturmacası artık insanların çok daha fazla baş ağrısı yaşamasına neden olmaktadır. Kadınlarda ve erkeklere sıkça görülen baş ağrıları insanların yaşam kalitesini oldukça düşürmektedir. Eğer migrene iyi gelen şeyler yardımıyla migren tedavisi gerçekleştirilmezse insanlar baş ağrısı nedeniyle yaşamdan tat alamaz hale gelmektedir. Baş ağrılarının en popüler olanı günümüzde migren diye isimlendirilmektedir. Günlük […]

Günlük yaşamın telaşı ve koşturmacası artık insanların çok daha fazla baş ağrısı yaşamasına neden olmaktadır. Kadınlarda ve erkeklere sıkça görülen baş ağrıları insanların yaşam kalitesini oldukça düşürmektedir. Eğer migrene iyi gelen şeyler yardımıyla migren tedavisi gerçekleştirilmezse insanlar baş ağrısı nedeniyle yaşamdan tat alamaz hale gelmektedir. Baş ağrılarının en popüler olanı günümüzde migren diye isimlendirilmektedir. Günlük yaşamın stresi, beslenme alışkanlıkları, uyku alışkanlıkları, alkol ve sigara tüketimi gibi sebeplerle kişilerde şiddetli baş ağrıları görülebilmektedir.

Migren Nedir?

Migren genel olarak yarım baş ağrısı olarak tanımlanan bir nörolojik rahatsızlıktır. Migrende baş ağrısı atakları yaşanır. Bu baş ağrısı atakları 4 saatten 72 saate kadar sürebilmekte, kişiye ciddi bir sıkıntı vermektedir.

Migrenin Belirtileri Nelerdir?

Migren özellikle şakaklarda ve göz çevresinde şiddetli ağrı olarak kendini gösterir. Buna bulantı ve kusma eşlik edebilmektedir. Migren ağrısı yaşayan kişi ışığa ve ses karşı aşırı hassasiyet gösterebilir. Ağrı hareket ettikçe daha da artar. Zonklayıcı bir şekilde devam eder. Kişide aşırı bir sinirlilik hali oluşur. Gözlerde ağrıya bağlı olarak yanma hissi ve kızarma görülebilir.

Migren Tedavisi Nasıl Gerçekleşir?

Migren rahatsızlığı olan insanlar migren tedavisi için birçok farklı yol denemektedir. Ağrı kesicileri sürekli kullanmak bir süre sonra ağrıya etki etmeyeceği için sık sık ağrı kesici kullanmaktan uzak durulmalıdır. Uyku düzenine uyarak düzenli spor yapmak da migren ağrılarının geçmesine katkı sağlamaktadır. Dans, meditasyon gibi zihni dinlendiren aktiviteler de beyni rahatlatacağı için migren tedavisinde etkili rol oynamaktadır. Migren tedavisinde kişi doktorunun tavsiyesini mutlaka dinlemelidir. Nane, biber tuz, kahve, papatya gibi migrene iyi gelen bitkiler de migren ağrısının azalmasına ve hatta geçmesine katkı sağlayabilmektedir.

Bir önceki yazımız olan Ella Hapının Zararları Nelerdir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi