Faydaları
Mide Yanmasına Ne İyi Gelir ?

Mide Yanmasına Ne İyi Gelir ?

Yemeklerden sonra meydana gelen ve sancılı bir süreci de beraberinde getiren mide yanması, gaviscon, rennie adı verilen ilaçlar ile tedavi edilebiliyor ancak gecenin bir yarısı ilacın olmadığını fark ettiğinizde sizlere en iyi şekilde yardımcı olacak gıdalar mevcut ve bu gıdalardan bahsetmek istiyoruz. Bunlardan ilki meyveler kategorisinde yer alan armut. Mide yanmasını kısa sürede geçiren armut […]

Yemeklerden sonra meydana gelen ve sancılı bir süreci de beraberinde getiren mide yanması, gaviscon, rennie adı verilen ilaçlar ile tedavi edilebiliyor ancak gecenin bir yarısı ilacın olmadığını fark ettiğinizde sizlere en iyi şekilde yardımcı olacak gıdalar mevcut ve bu gıdalardan bahsetmek istiyoruz. Bunlardan ilki meyveler kategorisinde yer alan armut. Mide yanmasını kısa sürede geçiren armut doğal tedavi yöntemlerinden bir tanesidir ve bunun yanı sıra muz da yine mide yanmasını önleyen meyveler arasında yerini alıyor. Tam tahıllı ek gıdalar da mide yanması için tedavi sürecinde tercih edilebilecek ek gıdalar da ve sebzelerin tümünü de yine listemize dahil edebilir ve bu listeyi biraz daha kabarık hale getirebiliriz.

Mide yanmasının önüne geçmeden önce bu sorunla hiçbir şekilde karşı karşıya gelmemek adına sizler de kola ve benzeri gıdalardan uzak durmalısınız. Asitli içeceklerin tümü ilerleyen dönemlerde midenizin delinmesine bile yol açıyor ve bu sorunlar karşılaştığınız andan itibaren bir ömür boyu yediklerinize ve içtiklerinize dikkat etmek zorunda kalıyorsunuz. Aşırı alkol ve acılı gıdalar da yine mide yanması ve delinmesine neden olan ürünler arasında yer alıyor ve özellikle bir kez mide delinmesi yaşamış olan bireylerin acılı ürün tüketiminde büyük sıkıntı yaşadıklarını da belirtmek gerekiyor. Sağlıklı beslendiğiniz ve bunu düzenli hale getirdiğiniz andan itibaren bu tür sorunlar ile karşılaşmayacağınızı da belirtmek gerekiyor.

Bir önceki yazımız olan Çinko Eksikliğinin Anlaşılması başlıklı makalemizde çinko eksikliği belirtileri, çinko eksikliği için ne yemeli ve çinko eksikliği neden olur hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM