Faydaları
Mide Yanmasına Evde Çözüm

Mide Yanmasına Evde Çözüm

Mide yanması, genellikle midenizin hassas olduğu yiyecekleri ve baharatlı gıdaları tükettikten sonra ya da stres gibi faktörlere bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Kişiyi olumsuz etkileyen mide yanması, doğal çözümlerle evde tedavi edilebilir. Genellikle korkutucu bir durum olmamakla birlikte, sık tekrarlayan mide yanması; reflü, mide ülseri ya da bakteriyel enfeksiyonlara da işaret ediyor olabilir. Evde mide yanmasını […]

Mide yanması, genellikle midenizin hassas olduğu yiyecekleri ve baharatlı gıdaları tükettikten sonra ya da stres gibi faktörlere bağlı olarak ortaya çıkabiliyor. Kişiyi olumsuz etkileyen mide yanması, doğal çözümlerle evde tedavi edilebilir. Genellikle korkutucu bir durum olmamakla birlikte, sık tekrarlayan mide yanması; reflü, mide ülseri ya da bakteriyel enfeksiyonlara da işaret ediyor olabilir. Evde mide yanmasını tedavi etmek isteyenler için, mide yanmasına evde çözüm önerilerimiz var. Bunlardan ilki baldır.

Bal, mide yanmasına karşı geleneksel olarak kullanılan bir besindir. Ülser ve mide asidinin neden olduğu yanmanın giderilmesinde etkilidir. 1 tatlı kaşığı organik bal, yanma hissini bir derece azaltacaktır. Her gün tüketildiğinde, mide yanmalarını engelleyebilirsiniz.

Mide Yanmasına Evde Çözüm

Mide Yanmasına Evde Çözüm

Zencefil çayı da mide yanmasına evde çözüm yöntemleri arasında yer alıyor. Zencefili demledikten sonra, ılımasını bekletip tüketmeye özen gösterin. Aşırı sıcak ya da soğuk olmaması gerekiyor. Aynı şekilde evde demlenmiş kekik çayı da mide yanmasına iyi gelen besinler arasında yer alıyor. Bunun için papatya çayı da tüketebilirsiniz.

O da rahatlatıcı bir etkiye sahiptir. Aynı şekilde hazmı ve sindirimi kolay olan bir adet olgunlaşmış muz tüketmek de yanma hissinin azalmasına yardımcı olur. Bu yiyeceklerin yanı sıra, yapabileceğiniz başka şeyler de var. Örneğin yemekten hemen sonra uzanmak, mide yanmasına neden olur. Aynı şekilde dik oturmamak da midenin sıkışmasına ve bölgede yanma hissinin oluşmasına neden olur.

Bir önceki yazımız olan Böbrek Taşı Nasıl Düşer ? başlıklı makalemizde Böbrek Taşı Düşürmek, Böbrek Taşı Nasıl Düşer ve böbrek taşı nasıl düşürülür hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Etkili ve Kalıcı Öğrenme Teknikleri

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Japon Takvimi